Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Skuteczność „Cowspiracy”

luty 12 2024

Badanie przeprowadzone przez portal randkowy Veggly pokazało, że film dokumentalny „Cowspiracy” najefektywniej przekonuje mięsożerców do diety wegańskiej.
Ankietowani stwierdzili, że właśnie Cowspiracy skutecznie zachęca do ograniczenia spożywania produktów odzwierzęcych, a nawet pomaga przejść na dietę w pełni roślinną. Oprócz niego wysoko na liście znalazły się również inne popularne filmy: Earthlings, What The Health, Seaspiracy czy The Game Changers. Zdaniem założyciela aplikacji randkowej Veggly liczba oddanych głosów pokazuje, że tak naprawdę wszystkie filmy dokumentalne są pomocne i skuteczne w zachęcaniu innych do zmiany stylu życia.
Cowspiracy mógł być wymieniany najczęściej z wielu względów (sposób realizacji, śledczy charakter filmu czy kontrowersje wokół największych organizacji ekologicznych), jednak to, co przemawia na jego korzyść, to szerokie spektrum problemów, które porusza (od ekologicznych po ekonomiczne, społeczne czy zdrowotne). Twórca dokumentu Kip Andersen obecnie pracuje nad nowym filmem, który pokaże związki między wielkimi religiami a sposobem traktowania i zjadaniem zwierząt.

Będziemy uważnie przyglądać się wpływowi nowych filmów dokumentalnych oraz dokumentowi „Christspiracy”, który ma ukazać się jeszcze w tym roku. To będzie hit! – wyznaje Alex Filipelli w rozmowie z Plant Based News.

  • tekst: Kama Gulbicka