[wppb-login]

Kwestia strategii

Weronika Książek
Marzec30/ 2020

Jak zachęcać do weganizmu nieprzekonanych tak, aby jedna połowa z nich nie uciekła już na sam dźwięk tego słowa, a druga nie stwierdziła, że jesteśmy twardogłowymi radykałami?

Marzymy o wegańskim świecie, czyli o takim, w którym ludzie nie krzywdzą zwierząt. Wielu z nas angażuje się w różne formy działalności na rzecz ich praw, także przez upowszechnianie wegańskiego stylu życia – w tym diety. Jednak myli się bardzo ten, kto sądzi, że wśród wegan jest pełna zgodność co do pomysłów na to, jak spełnić to marzenie.

O cierpieniu zwierząt

Dla wielu osób, które przeszły na weganizm, żywe jest wspomnienie transformacji, kiedy to nagle dociera do nas świadomość całego okrucieństwa ludzi wobec zwierząt. Przyjęcie faktów do wiadomości przypomina czasem iluminację. Nagle wszystko zaczyna być jasne, zrozumiałe. Mechanizmy ochronne przestają działać i oto stajemy bezbronni i otwarci na wiedzę o koszmarze. Zmieniamy nasz styl życia i kiełkuje w nas przekonanie, że „gdyby tylko świat wiedział, gdyby inni obejrzeli te wszystkie filmy o tym, co dzieje się w hodowli przemysłowej, to zmieniliby się w okamgnieniu”. Wydaje się, że tylko bariera niewiedzy sprawia, że inni oświecenia w tej kwestii nie doznają. Być może tak właśnie rodzi się strategia przekonywania do weganizmu poprzez opowiadanie o cierpieniach zwierząt, o haniebnych praktykach w hodowli przemysłowej i zasypywanie znajomych i nieznajomych filmikami z rzeźni.

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Featured
Zadbaj o Pupila - kampania edukacyjna Nowa Zelandia: powstało mięso z konopi Tęsknota. Co czuje pies w schronisku Mamy progres, choć nie jest idealnie. O "Piątce dla zwierząt" [Vege premium] "Kiss the ground". Dziś premiera wyjątkowego dokumentu Rewolucja dla zwierząt!

Zadbaj o Pupila - kampania edukacyjna

Kochasz swojego zwierzaka? Dbaj o niego! Z inicjatywy The Point startuje kolejna odsłona Kampanii ed…

czytaj więcej

Nowa Zelandia: powstało mięso z konopi

Nowozelandzki startup Sustainable Foods, znany z produkcji pod szyldem The Craft Meat Co., wprowadza…

czytaj więcej

Tęsknota. Co czuje pies w schronisku

Już zapomniał ile czasu spędził w schronisku. Kiedy tu trafił był przekonany, że to tylko na chwilę,…

czytaj więcej

Mamy progres, choć nie jest idealnie. O "Piątce dla zwierząt" [Vege premium]

Nie wszystkich satysfakcjonuje „Piątka dla zwierząt”. Jednak to ogromny postęp, mimo że nie stanowi …

czytaj więcej

"Kiss the ground". Dziś premiera wyjątkowego dokumentu

Macie dosyć ponurych filmów dokumentalnych dotyczących katastrofy klimatycznej? Słuchanie o tym, jak…

czytaj więcej

Rewolucja dla zwierząt!

Sejm przyjął nowelizację zakazującą m.in. chowu zwierząt na futra i ograniczającą ubój rytualny.

czytaj więcej
Facebook