[wppb-login]

Kwestia strategii

Weronika Książek
Marzec30/ 2020

Jak zachęcać do weganizmu nieprzekonanych tak, aby jedna połowa z nich nie uciekła już na sam dźwięk tego słowa, a druga nie stwierdziła, że jesteśmy twardogłowymi radykałami?

Marzymy o wegańskim świecie, czyli o takim, w którym ludzie nie krzywdzą zwierząt. Wielu z nas angażuje się w różne formy działalności na rzecz ich praw, także przez upowszechnianie wegańskiego stylu życia – w tym diety. Jednak myli się bardzo ten, kto sądzi, że wśród wegan jest pełna zgodność co do pomysłów na to, jak spełnić to marzenie.

O cierpieniu zwierząt

Dla wielu osób, które przeszły na weganizm, żywe jest wspomnienie transformacji, kiedy to nagle dociera do nas świadomość całego okrucieństwa ludzi wobec zwierząt. Przyjęcie faktów do wiadomości przypomina czasem iluminację. Nagle wszystko zaczyna być jasne, zrozumiałe. Mechanizmy ochronne przestają działać i oto stajemy bezbronni i otwarci na wiedzę o koszmarze. Zmieniamy nasz styl życia i kiełkuje w nas przekonanie, że „gdyby tylko świat wiedział, gdyby inni obejrzeli te wszystkie filmy o tym, co dzieje się w hodowli przemysłowej, to zmieniliby się w okamgnieniu”. Wydaje się, że tylko bariera niewiedzy sprawia, że inni oświecenia w tej kwestii nie doznają. Być może tak właśnie rodzi się strategia przekonywania do weganizmu poprzez opowiadanie o cierpieniach zwierząt, o haniebnych praktykach w hodowli przemysłowej i zasypywanie znajomych i nieznajomych filmikami z rzeźni.

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Komentarze

Featured
Weganie = introwertycy? Mięso do lamusa! Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt Plantcraft: wegańskie mięso z bananów Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Weganie = introwertycy?

Badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Nauk Humanistycznych i Mózgu Maxa Plancka oraz Sz…

czytaj więcej

Mięso do lamusa!

Patrick Brown, szef Impossible Foods, wieszczy rychły koniec ery mięsnej. Według założyciela koncern…

czytaj więcej

Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt

Autorzy nowej, popartej przez lekarzy białej księgi twierdzą, że od 1900 roku „większość, jeśli nie …

czytaj więcej

Plantcraft: wegańskie mięso z bananów

Węgierski startup Plantcraft stworzył gamę bezmięsnych wędlin i pasztetów z zielonych bananów (to po…

czytaj więcej

Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów

Lokalne organizacje prozwierzęce świętują sukces: po 15 latach obserwacji zagrożonej populacji jagua…

czytaj więcej

Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Paul McCartney mówi, że jego urodzinowym życzeniem jest, aby wszyscy przestali jeść zwierzęta.

czytaj więcej
Facebook