Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Coraz dojrzalszy

kwiecień 25 2024

Ogólnopolski Tydzień Wege osiąga pełnoletność! 18. edycja imprezy zaczyna się 20 maja.

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca kuchnię roślinną i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 20–26 maja i obejmie wiele wydarzeń w całym kraju, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

Atrakcje

Festiwal Weganokracja w Toruniu, live cooking show w łódzkim Parku Źródliska czy spotkanie z Juszes i Tomkiem Mędrkiem w Gdańsku to tylko część programu tegorocznej edycji imprezy. Głównym partnerem wydarzenia ponownie została Biedronka, która specjalnie na tę okazję przygotuje promocję na wegańskie produkty marki Go Vege. Okazji do spróbowania roślinnych przysmaków nie zabraknie, ponieważ jak co roku imprezę wesprze liczne grono firm, które w swojej ofercie mają wegańskie zamienniki mięsa i nabiału.

Nie tylko stolica

Jednym z gości Tygodnia Wege będzie dr psychologii Sławomir Jarmuż, z którym spotkamy się 23 maja we Wrocławiu. W Warszawie miłośnicy kuchni roślinnej będą mogli zintegrować się na wegańskim grillu nad Wisłą oraz spróbować produktów partnerów wydarzenia podczas ulicznej degustacji. Imprezę zakończą 15. edycja Biegu Wegańskiego – cyklicznego wydarzenia łączącego kuchnię roślinną i radość biegania – oraz spotkanie z pisarką Katarzyną Puzyńską z wręczeniem grand prix Magazynu Vege (wywiad z laureatką możecie przeczytać w numerze Vege 11/2023).

Tydzień Wege promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, troskę o naszą planetę, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

Wydarzenia Tygodnia Wege kierowane są nie tylko do wegetarian i wegan, lecz także (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy własnego zdrowia. Zapraszamy!

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na stronie imprezy: tydzienwege.pl

  • Tekst: Magda Góra
  • Tekst ukazał się w numerze 5/2024 Magazyny VEGE