Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Paul McCartney promuje dietę roślinną wśród fanów

listopad 20 2023

Paul McCartney zapowiedział, że zabierze jednego fana wraz z osobą towarzyszącą na koncert do Rio je Janeiro. Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na stronie i wpłacić 10 dol. na promocję akcji Bezmięsny Poniedziałek.

Wykonawca muzyczny i dawny członek kultowego zespołu The Beatles, a także pomysłodawca akcji Bezmięsny Poniedziałek, przygotował dla swoich fanów specjalną niespodziankę. Na wylosowanego szczęśliwca będzie czekać nagroda – udział w finałowym występie brytyjskiej gwiazdy w ramach trasy Got Back w Brazylii. Fani otrzymają bilety VIP, spotkają się z Paulem McCartneyem osobiście, a także wezmą udział w kameralnych próbach dźwięku przed koncertem.

Wracam w trasę koncertową i mam pewną niespodziankę. Jedna osoba trafi na moją listę VIP podczas koncertu w Rio De Janeiro w Brazylii. Zapewnię Ci bilety, dostęp do prób oraz zapewnię spotkanie za kulisami. Będzie wspaniale – czytamy na konkursowej stronie promującej trasę koncertową.

Zwycięzcy otrzymają bilety lotnicze w dwie strony oraz opłacony pokój hotelowy na trzy doby. Konkurs potrwa do 3 grudnia 2023 r., a kolejnego dnia Paul McCartney wylosuje zwycięzcę.

Przypomnijmy, że projekt Bezmięsnych Poniedziałków został zapoczątkowany przez Paula McCartneya i jego córki Mary i Stellę w 2009 r. Kilka lat później akcja trafiła prawie na wszystkie kontynenty i rozpropagowała dietę bezmięsną zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w publicznych instytucjach. Statystyki wskazują, że Bezmięsne Poniedziałki są skuteczne – akcja jest prostym wezwaniem do działania, z którego można się rozliczyć. Poza tym, jak wykazały badania Vegetarian Resource Group z 2016 r., podczas gdy wegetarianie i weganie stanowią ok. 3,4 proc. populacji, to aż 33 proc. osób uważa się za fleksitarian. Tym samym całkowita liczba wegańskich posiłków konsumowanych w ciągu roku przez osoby deklarujące ograniczenie spożycia mięsa jest jest 3-4 razy większa niż wszystkie posiłki konsumowane przez wegan razem wziętych, co przekłada się na więcej ocalonych zwierząt.

  • tekst: Kama Gulbicka