Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Animal Helper – pierwsze w Polsce 112 dla zwierząt

listopad 15 2023

8 listopada wystartowała darmowa aplikacja Animal Helper, która działa jak numer alarmowy 112, tyle że dla zwierząt.
Aplikacja jest dostępna w wersji internetowej oraz na platformach Android i iOS. Obecnie Animal Helper przyjmuje zgłoszenia tylko w województwie pomorskim, jednak jej twórcy pracują nad stopniowym rozszerzeniem systemu na cały kraj.

Rewolucja w ratowaniu zwierząt

Pomysłodawcami projektu są stand-upowiec i założyciel Fundacji Psia Krew – Adam Van Bendler oraz inspektor ds. ochrony zwierząt w OTOZ Animals, a także biegły sądowy z zakresu ochrony i dobrostanu zwierząt – Paweł Gebert. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników i została zaprojektowana tak, aby jej interfejs był intuicyjny i dostępny dla osób w każdym wieku.
Jeśli jesteśmy świadkami zaniedbania, przemocy wobec zwierząt lub wypadku, w którym uczestniczyły zwierzęta, możemy zadzwonić do całodobowej centrali Animal Helper na numer +48 22 129 1791 albo wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączając zdjęcia, filmy oraz opis zdarzenia. Dzięki modułowi GPS centrala otrzyma natychmiastową informację o naszej lokalizacji, co pozwoli na szybką i precyzyjną reakcję. Przez cały czas będziemy mieć dostęp do aktualnego statusu naszego zgłoszenia, który jest monitorowany przez zespół centrali. Co więcej, w aplikacji znajdziemy m.in. bazę kontaktów do lokalnych służb, zbiór porad prawnych oraz informacje o takich miejscach jak schroniska i lecznice.

  • tekst: Laura Łęgowik