Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Billie Eilish promuje wegańska torebkę Gucci

listopad 06 2023

Gwiazda muzyki pop Billie Eilish rozpoczęła współpracę z domem mody Gucci, który zaprezentował wegańska wersję jednego ze swoich kultowych produktów.
Torebka Horsebit 1955 jest sprzedawana nieustannie od 1955 roku, a cztery lata temu jej projekt poddano gruntownemu odświeżeniu. Wegańska Horsebit 1955 składa się z 75% materiałów pochodzenia naturalnego (wiskoza, miazga drzewna, plastik ze skrobi kukurydzianej). Pozostałe 25% to syntetyki.
Niestety pojawienie się nowego produktu nie oznacza, że Gucci odchodzi od skóry zwierzęcej. Premiera wegańskiej torebki to jednak ważny krok kampanii mającej na celu stopniową rezygnację z produkcji powodującej zanieczyszczenie środowiska i cierpienie zwierząt. W 2017 roku firma Gucci zadeklarowała porzucenie futra i wełny pozyskiwanej z królików rasy angora.
Markom modowym znacznie trudniej odżegnać się od stosowania skóry zwierząt w swoich produktach niż choćby producentom samochodów. Według raportu Fortune Business Insights rynek skór jeszcze do 2030 roku będzie notować wyraźny wzrost ogólnej wartości z niemal 500 miliardów do ponad 700 miliardów dolarów.

  • tekst: Adam Brusik