Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

14-latek napisał książkę dla nastoletnich wegan

sierpień 30 2023

Solomon Tadlock, 14-letni syn amerykańskiej lekarki specjalizującej się w dietach roślinnych, udowadnia w swojej książce, że korzyści z diety wegańskiej przewyższają społeczne koszty.

Książka 14-letniego autora zatytułowana 50 Comebacks For Vegan Kids przeznaczona jest dla zarówno nastolatków, jak i ich rodziców. Solomon Tadlock uczy w niej sztuki rzetelnej argumentacji oraz daje konkretne narzędzia, które pomogą młodym ludziom poradzić sobie z krytyką rówieśników.

Poradnik przedstawia fakty i mity na temat diet roślinnych oraz podważa wszystkie stereotypy na temat wegańskiego stylu życia. Na pytanie dziennikarzy o powód napisania książki Salomon odpowiedział, że pragnie w empatyczny sposób dzielić się wiedzą i własnym doświadczeniem, również z przeciwnikami weganizmu.

Jeśli jesteś weganinem, który jest prześladowany za taki styl życia lub jesteś rodzicem, który chce, aby jego wegańskie dziecko było przygotowane na obronę własnych wartości i posiadało przy tym solidne zaplecze naukowych faktów, moja książka będzie pomocnym narzędziem – napisał na swojej stronie internetowej Tadlock.

Wsparciem podczas pracy nad podręcznikiem była mama Salomona – Brooke Goldner, lekarka i autorka bestsellerów Goodbye Autoimmune Disease oraz Goodbye Lupus.

Jestem tak dumna z mojego syna (…). Po raz pierwszy pojawił się w wiadomościach na żywo, aby opowiedzieć o swojej książce – w tym o korzyściach dla zdrowia, zwierząt i planety płynących z diety roślinnej. Potem udzielił wywiadu w radio (…). Co za dzień dla 14-letniego chłopca – napisała kobieta na swoim Instagramie, po tym jak Salomon gościł w telewizji KPRC-TV.

  • tekst: Kama Gulbicka