Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2021 w obiektywie Joanny Hasiak

wrzesień 04 2021

Marsz Wyzwolenia Zwierząt przeszedł ulicami Warszawy. Była tam dziennikarka Magazynu VEGE Joanna Hasiak i uwieczniła jego najbardziej inspirujące momenty. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!

„Płaczu i krzyku zwierząt zamkniętych w ubojniach, farmach i hodowlach nie chce słyszeć nikt. Celowo odbieramy im godność i umniejszamy ich emocjonalność, gdyż łatwiej jest się zdystansować i traktować je przedmiotowo.” Więcej o Marszu i jego organizatorach przeczytasz tutaj.

Zdjęcia: Joanna Hasiak – z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania fotografka i kucharka, weganka, autorka bloga Vegeniegryzie.

 

W Marszu wzięli udział dziennikarze, aktywiści i po prostu ludzie, którzy sprzeciwiają się eksploatacji zwierząt.

“To, co odróżnia nas od innych zwierząt, to możliwość wyboru między: zabijaniem a ochranianiem, torturowaniem a podziwianiem, poniżaniem a szacunkiem”.

 

„W chwili obecnej, na świecie istnieje blisko 80 miliardów zwierząt zwanych ‚hodowlanymi’. Dzięki procesom selektywnej hodowli zostały „stworzone” w jednym konkretnym celu – aby zostać źródłem naszego pokarmu. Są one nierzadko bardziej inteligentne od psów i kotów, które w odróżnieniu od nich służą do kochania i obdarzania ciepłymi emocjami”.

Garść relacji zaczerpniętych z social mediów: