Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2021 – chodźcie z nami!

lipiec 26 2021

W sobotę 4 września w Warszawie w samo południe spod Pałacu Kultury i Nauki wyruszy uroczysty pochód w obronie tych, którzy bez naszej pomocy nie są w stanie zawalczyć o swoje prawa.

Tysiące lat temu człowiek udomowił niektóre zwierzęta. Wykorzystywał je do pomocy w codziennych zadaniach i traktował jako źródło pożywienia. Z czasem, towarzystwo niektórych zwierząt zaczęło nabierać na znaczeniu. W ten oto sposób, ludzie podzielili zwierzęta na te do kochania i te do jedzenia. Zjawisko to jest znane jako gatunkowizm.

W chwili obecnej, na świecie istnieje blisko 80 miliardów zwierząt zwanych „hodowlanymi”.
Dzięki procesom selektywnej hodowli zostały „stworzone” w jednym konkretnym celu – aby zostać źródłem naszego pokarmu. Są one nierzadko bardziej inteligentne od psów i kotów, które w odróżnieniu od nich służą do kochania i obdarzania ciepłymi emocjami.

Płaczu i krzyku zwierząt zamkniętych w ubojniach, farmach i hodowlach nie chce słyszeć nikt. Celowo odbieramy im godność i umniejszamy ich emocjonalność, gdyż łatwiej jest się zdystansować i traktować je przedmiotowo.

4 września tego roku staniemy się głosem tych zwierząt. Niesłyszanych ofiar codziennych, ludzkich wyborów. Wychodząc z założenia, że zwierzęta nie istnieją po to, aby służyć, gdyż nie są nam nic winne, zapraszamy wszystkich do walki o ich wyzwolenie. Jesteśmy aktywistami za całej Polski, którzy na co dzień poprzez szereg różnych działań walczą z niewolnictwem, wyzyskiem i dyskryminacją. Naszym najważniejszym celem jest edukacja i uświadomienie ludzi, że 3. dekadzie XXI wieku można żyć bez wykorzystywania zwierząt.

Ten Marsz nie jest walką o nasze prawa – idziemy, aby mówić o INNYCH czujących zwierzętach, które miały nieszczęście urodzić się w innych ciałach niż nasze, przez co są wykorzystywane, krzywdzone i zabijane – a wszystko pod pretekstem „osobistego wyboru”. Jeżeli tak jak my, uważacie, że to niesprawiedliwie, nie pozwólcie, aby inni walczyli o słuszną sprawę bez Waszego udziału.

Bądźcie z nami 4 września w Warszawie. Startujemy o 12:00! (Pl. Defilad 1)
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/950826412348735

Organizatorzy Marszu Wyzwolenia Zwierząt 2021

  • Polska dla Zwierząt
  • Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!
  • Green Rev Institute
  • V-Gun dla Zwierząt
  • ivegan.pl
  • Stowarzyszenie Przyjaciele Kubusia
  • Weganie z Polski