[wppb-login]

Złote Globy 2020: Joaquin Phoenix ze statuetką, wegańskie menu na gali

Weronika Książek
Styczeń07/ 2020

Odtwórca tytułowej roli w filmie „Joker” Todda Phillipsa otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym. Podczas swojego przemówienia poruszył widownię: nawiązał do ostatnich dramatycznych pożarów w Australii i wezwał do przejścia na dietę roślinną w celu powstrzymania zmian klimatycznych.

Joaquin Phoenix zrobił furorę podczas 77. gali rozdania Złotych Globów. Odbierając statuetkę dla najlepszego aktora, odtwórca roli Jokera, który od 3. roku życia jest weganinem, poruszył temat zmian klimatycznych. Przypomniał, że uroczystość odbywa się w cieniu dramatycznych pożarów trawiących Australię, dlatego też warto docenić fakt, że po raz pierwszy organizatorzy gali zadbali o menu, które jest w pełni roślinne – sporządzone przez szefa kuchni Beverly Hilton – Matthew Morgana.

– Chciałbym też podziękować Hollywood Foreign Press (organizacji przyznającej Złote Globy od 1944 roku – przyp. WK) za uznanie związku między hodowlą zwierząt a zmianami klimatu. Jest to bardzo odważny ruch, który doprowadził do tego, że dzisiejsze menu jest w pełni oparte na roślinach – powiedział odtwórca roli Jokera.

– Mamy kryzys klimatyczny, więc staramy się myśleć o nadchodzącym roku oraz nowej dekadzie. Zaczęliśmy się zatem zastanawiać, w jaki sposób moglibyśmy dać przykład. Nie sądzimy, że zmienimy świat jednym posiłkiem, ale zdecydowaliśmy się na tego typu drobne kroki, by podnieść świadomość innych ludzi – wytłumaczył swoje motywacje Lorenzo Soria, przewodniczący organizacji.

Na tegorocznej gali organizatorzy zadbali również o to, aby woda serwowana gościom była w szklanych, nie plastikowych, jak dotychczas, butelkach. Natomiast legendarny czerwony dywan, po którym przechadzały się gwiazdy, został zwinięty, uprany i ma być wykorzystany powtórnie przy innych imprezach – w ramach promowania ekologicznych trendów.

Co zaś do przemowy samego Phoenixa, ten wezwał zebranych do zastanowienia się, czy na pewno na kolejne wakacje muszą wybrać się prywatnymi samolotami. Poprosił również, aby w obliczu ostatnich konfliktów militarnych dobrze przemyśleli sprawę przy głosowaniu w następnych wyborach prezydenckich w USA. Jego przemówienie w telewizji ocenzurowano, ponieważ laureat nagrody nie szczędził w nim przekleństw i uszczypliwości pod adresem władzy.

WK

Komentarze

Featured
przeczytasz w numerze 6/2020 Naprawdę dobra zmiana Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka Jeszcze będzie normalnie? państwo w liczbie mnogiej Paprodziad: marzę o porze, gdy selerzę

przeczytasz w numerze 6/2020

Nowy numer już w kioskach! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

po nowemu – można żyć inaczej n…

czytaj więcej

Naprawdę dobra zmiana

Naukowcy namawiają, aby w czasach zarazy przejść na dietę roślinną, a Amerykanie masowo wykupują ze …

czytaj więcej

Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka

Łabędź to symbol poetów, muz i miłości, obecny w kulturze już od starożytności. Za sprawą popularnej…

czytaj więcej

Jeszcze będzie normalnie?

Niechby się to już skończyło! Mnie najbardziej brakuje możliwości zwykłej przechadzki, wyjścia na mi…

czytaj więcej

państwo w liczbie mnogiej

Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji świata, której historię czyta się momentami jak baśń, a mo…

czytaj więcej

Paprodziad: marzę o porze, gdy selerzę

Jest śpiewającym filozofem, którego twórczość można poznać, słuchając m.in. Łąki Łan, November Proje…

czytaj więcej
Facebook