[wppb-login]

Złote Globy 2020: Joaquin Phoenix ze statuetką, wegańskie menu na gali

Weronika Książek
Styczeń07/ 2020

Odtwórca tytułowej roli w filmie „Joker” Todda Phillipsa otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym. Podczas swojego przemówienia poruszył widownię: nawiązał do ostatnich dramatycznych pożarów w Australii i wezwał do przejścia na dietę roślinną w celu powstrzymania zmian klimatycznych.

Joaquin Phoenix zrobił furorę podczas 77. gali rozdania Złotych Globów. Odbierając statuetkę dla najlepszego aktora, odtwórca roli Jokera, który od 3. roku życia jest weganinem, poruszył temat zmian klimatycznych. Przypomniał, że uroczystość odbywa się w cieniu dramatycznych pożarów trawiących Australię, dlatego też warto docenić fakt, że po raz pierwszy organizatorzy gali zadbali o menu, które jest w pełni roślinne – sporządzone przez szefa kuchni Beverly Hilton – Matthew Morgana.

– Chciałbym też podziękować Hollywood Foreign Press (organizacji przyznającej Złote Globy od 1944 roku – przyp. WK) za uznanie związku między hodowlą zwierząt a zmianami klimatu. Jest to bardzo odważny ruch, który doprowadził do tego, że dzisiejsze menu jest w pełni oparte na roślinach – powiedział odtwórca roli Jokera.

– Mamy kryzys klimatyczny, więc staramy się myśleć o nadchodzącym roku oraz nowej dekadzie. Zaczęliśmy się zatem zastanawiać, w jaki sposób moglibyśmy dać przykład. Nie sądzimy, że zmienimy świat jednym posiłkiem, ale zdecydowaliśmy się na tego typu drobne kroki, by podnieść świadomość innych ludzi – wytłumaczył swoje motywacje Lorenzo Soria, przewodniczący organizacji.

Na tegorocznej gali organizatorzy zadbali również o to, aby woda serwowana gościom była w szklanych, nie plastikowych, jak dotychczas, butelkach. Natomiast legendarny czerwony dywan, po którym przechadzały się gwiazdy, został zwinięty, uprany i ma być wykorzystany powtórnie przy innych imprezach – w ramach promowania ekologicznych trendów.

Co zaś do przemowy samego Phoenixa, ten wezwał zebranych do zastanowienia się, czy na pewno na kolejne wakacje muszą wybrać się prywatnymi samolotami. Poprosił również, aby w obliczu ostatnich konfliktów militarnych dobrze przemyśleli sprawę przy głosowaniu w następnych wyborach prezydenckich w USA. Jego przemówienie w telewizji ocenzurowano, ponieważ laureat nagrody nie szczędził w nim przekleństw i uszczypliwości pod adresem władzy.

WK

Featured
UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów! Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny! Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat: Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu Wokalista Rammstein poleca warzywne burgery Pół miliona wegan w Korei Południowej. Robi wrażenie!

UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Czy jeśli ktoś nie przeszedł dotąd na weganizm z powodu troski o zwierzęta, środowisko lub własne zd…

czytaj więcej

Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny!

Mrozy są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt – alarmują fundacje prozwierzęce. I apelują, by staran…

czytaj więcej

Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat:

Kim Kardashian West postanowiła na dobry początek 2021 roku zadbać ze szczególną troską o ciało i um…

czytaj więcej

Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Aż pół miliona osób zadeklarowało udział w Veganuary, czyli wyzwaniu polegającym na rozpoczęciu roku…

czytaj więcej

Wokalista Rammstein poleca warzywne burgery

Till Lindemann, frontman niemieckiej metalowej kapeli Rammstein promuje dietę wegańską w ramach akcj…

czytaj więcej

Pół miliona wegan w Korei Południowej. Robi wrażenie!

Zgodnie z danymi Koreańskiego Związku Wegetariańskiego, w Korei Południowej żyje około 1,5 miliona l…

czytaj więcej
Facebook