[wppb-login]

Złote Globy 2020: Joaquin Phoenix ze statuetką, wegańskie menu na gali

Weronika Książek
Styczeń07/ 2020

Odtwórca tytułowej roli w filmie „Joker” Todda Phillipsa otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym. Podczas swojego przemówienia poruszył widownię: nawiązał do ostatnich dramatycznych pożarów w Australii i wezwał do przejścia na dietę roślinną w celu powstrzymania zmian klimatycznych.

Joaquin Phoenix zrobił furorę podczas 77. gali rozdania Złotych Globów. Odbierając statuetkę dla najlepszego aktora, odtwórca roli Jokera, który od 3. roku życia jest weganinem, poruszył temat zmian klimatycznych. Przypomniał, że uroczystość odbywa się w cieniu dramatycznych pożarów trawiących Australię, dlatego też warto docenić fakt, że po raz pierwszy organizatorzy gali zadbali o menu, które jest w pełni roślinne – sporządzone przez szefa kuchni Beverly Hilton – Matthew Morgana.

– Chciałbym też podziękować Hollywood Foreign Press (organizacji przyznającej Złote Globy od 1944 roku – przyp. WK) za uznanie związku między hodowlą zwierząt a zmianami klimatu. Jest to bardzo odważny ruch, który doprowadził do tego, że dzisiejsze menu jest w pełni oparte na roślinach – powiedział odtwórca roli Jokera.

– Mamy kryzys klimatyczny, więc staramy się myśleć o nadchodzącym roku oraz nowej dekadzie. Zaczęliśmy się zatem zastanawiać, w jaki sposób moglibyśmy dać przykład. Nie sądzimy, że zmienimy świat jednym posiłkiem, ale zdecydowaliśmy się na tego typu drobne kroki, by podnieść świadomość innych ludzi – wytłumaczył swoje motywacje Lorenzo Soria, przewodniczący organizacji.

Na tegorocznej gali organizatorzy zadbali również o to, aby woda serwowana gościom była w szklanych, nie plastikowych, jak dotychczas, butelkach. Natomiast legendarny czerwony dywan, po którym przechadzały się gwiazdy, został zwinięty, uprany i ma być wykorzystany powtórnie przy innych imprezach – w ramach promowania ekologicznych trendów.

Co zaś do przemowy samego Phoenixa, ten wezwał zebranych do zastanowienia się, czy na pewno na kolejne wakacje muszą wybrać się prywatnymi samolotami. Poprosił również, aby w obliczu ostatnich konfliktów militarnych dobrze przemyśleli sprawę przy głosowaniu w następnych wyborach prezydenckich w USA. Jego przemówienie w telewizji ocenzurowano, ponieważ laureat nagrody nie szczędził w nim przekleństw i uszczypliwości pod adresem władzy.

WK

Komentarze

Featured
Pieski los skorupiaków w przemyśle spożywczym Brytyjski sąd: weganizm może być chroniony tak jak wyznanie Olga Tokarczuk: wpiszmy do Konstytucji prawa zwierząt! Tragedia na Dolnym Śląsku. Świnie prawdopodobnie czeka śmierć „Wykup biedną małpkę”. Tak handlarze na Bali wyłudzają pieniądze kosztem zwierząt „Men’s Health” wydał przewodnik dla początkujących wegan

Pieski los skorupiaków w przemyśle spożywczym

Badania pokazują, że one też czują oraz pamiętają ból!

Mamy XXI wiek i chociaż ludzkość odnotował…

czytaj więcej

Brytyjski sąd: weganizm może być chroniony tak jak wyznanie

Sąd w Londynie orzekł, że weganizm może być traktowany jak „wiara filozoficzna” i może podlegać ochr…

czytaj więcej

Olga Tokarczuk: wpiszmy do Konstytucji prawa zwierząt!

Podczas jednego ze spotkań z czytelnikami noblistka opowiedziała o tym, co zmieniłaby w polskiej Ust…

czytaj więcej

Tragedia na Dolnym Śląsku. Świnie prawdopodobnie czeka śmierć

Media rozpisują się na temat wstrząsającej sprawy z Osieku. „Świnie zjadły rolnika” – czytamy. Na po…

czytaj więcej

„Wykup biedną małpkę”. Tak handlarze na Bali wyłudzają pieniądze kosztem zwierząt

Turyści, którzy przyjeżdżają na Bali, stają przed dylematem moralnym: za równowartość 20 zł (kilka d…

czytaj więcej

„Men’s Health” wydał przewodnik dla początkujących wegan

Brytyjski „Men’s Health” wydał przewodnik po diecie roślinnej, zapewniając, że „zamiana indyka na to…

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar