[wppb-login]

Złote Globy 2020: Joaquin Phoenix ze statuetką, wegańskie menu na gali

Weronika Książek
Styczeń07/ 2020

Odtwórca tytułowej roli w filmie „Joker” Todda Phillipsa otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym. Podczas swojego przemówienia poruszył widownię: nawiązał do ostatnich dramatycznych pożarów w Australii i wezwał do przejścia na dietę roślinną w celu powstrzymania zmian klimatycznych.

Joaquin Phoenix zrobił furorę podczas 77. gali rozdania Złotych Globów. Odbierając statuetkę dla najlepszego aktora, odtwórca roli Jokera, który od 3. roku życia jest weganinem, poruszył temat zmian klimatycznych. Przypomniał, że uroczystość odbywa się w cieniu dramatycznych pożarów trawiących Australię, dlatego też warto docenić fakt, że po raz pierwszy organizatorzy gali zadbali o menu, które jest w pełni roślinne – sporządzone przez szefa kuchni Beverly Hilton – Matthew Morgana.

– Chciałbym też podziękować Hollywood Foreign Press (organizacji przyznającej Złote Globy od 1944 roku – przyp. WK) za uznanie związku między hodowlą zwierząt a zmianami klimatu. Jest to bardzo odważny ruch, który doprowadził do tego, że dzisiejsze menu jest w pełni oparte na roślinach – powiedział odtwórca roli Jokera.

– Mamy kryzys klimatyczny, więc staramy się myśleć o nadchodzącym roku oraz nowej dekadzie. Zaczęliśmy się zatem zastanawiać, w jaki sposób moglibyśmy dać przykład. Nie sądzimy, że zmienimy świat jednym posiłkiem, ale zdecydowaliśmy się na tego typu drobne kroki, by podnieść świadomość innych ludzi – wytłumaczył swoje motywacje Lorenzo Soria, przewodniczący organizacji.

Na tegorocznej gali organizatorzy zadbali również o to, aby woda serwowana gościom była w szklanych, nie plastikowych, jak dotychczas, butelkach. Natomiast legendarny czerwony dywan, po którym przechadzały się gwiazdy, został zwinięty, uprany i ma być wykorzystany powtórnie przy innych imprezach – w ramach promowania ekologicznych trendów.

Co zaś do przemowy samego Phoenixa, ten wezwał zebranych do zastanowienia się, czy na pewno na kolejne wakacje muszą wybrać się prywatnymi samolotami. Poprosił również, aby w obliczu ostatnich konfliktów militarnych dobrze przemyśleli sprawę przy głosowaniu w następnych wyborach prezydenckich w USA. Jego przemówienie w telewizji ocenzurowano, ponieważ laureat nagrody nie szczędził w nim przekleństw i uszczypliwości pod adresem władzy.

WK

Featured
Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc. Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami Eksperci: ograniczmy czerwone mięso! Wegańskie Chiny – czy to realne? Podejmij beznabiałowy challenge! M*** F*** czyli żyj bez mięsa!

Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc.

Przewiduje się, że wegański przemysł serowy wzrośnie o ponad 300 proc. do 2030 roku.

Nic dziwnego…

czytaj więcej

Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami

W Santa Cruz w Boliwii otwarto niedawno pierwszy wegański sklep „mięsny”, połączony z restauracją se…

czytaj więcej

Eksperci: ograniczmy czerwone mięso!

American Cancer Society wzywa do ograniczenia czerwonego i przetworzonego mięsa.

Opublikowane ost…

czytaj więcej

Wegańskie Chiny – czy to realne?

O tym, że wystąpieniu pandemii COVID-19 „pomogły” tzw. mokre targi, na których sprzedawane są zwierz…

czytaj więcej

Podejmij beznabiałowy challenge!

Badania wykazują, że trzy porcje mleka dziennie mogą zwiększyć ryzyko raka piersi nawet o 80 proc., …

czytaj więcej

M*** F*** czyli żyj bez mięsa!

Trend ograniczania mięsa w trakcie pandemii postanowiła wykorzystać marka Meatless Farm, która właśn…

czytaj więcej
Facebook