[wppb-login]

Myśliwy sam postrzelił się na polowaniu

Weronika Książek
Lipiec20/ 2019

Wiemy, że to wcale nie jest zabawne, kiedy człowiekowi dzieje się krzywda. Ale jakoś nie słychać głosów współczucia, kiedy codziennie z myśliwskich strzelb giną setki bezbronnych zwierząt.

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim wynika, że poszkodowanym w powiecie makowskim na Mazowszu jest wójt gminy Karniewo. Mężczyzna 10 lipca wybrał się ze znajomymi na polowanie. Postrzelił się przez nieuwagę… w samochodzie i ranił się w nogę.
Jak donosi lokalny portal informacyjny, ponieważ jego kolegom trudno było określić dokładnie miejsce zdarzenia, tak by mogła tam dojechać karetka pogotowia, przewieźli rannego łowczego do najbliższej drogi. Stamtąd karetka zabrała go do szpitala w Ciechanowie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Wypadki na polowaniach to w Polsce codzienność. Zaledwie kilka tygodni temu, 16 czerwca, 44-letni myśliwy spod Radomska wycelował z ambony do dzika. Zabił innego myśliwego. W styczniu w lesie pomiędzy miejscowościami Żelizna i Żulinki na terenie gminy Komarówka Podlaska postrzelony został 48-letni mężczyzna biorący udział w polowaniu. Postrzelił go 71-letni kolega, mający 0,5 promila we krwi.

Ale, jak to mawiała Diana Piotrowska, w skali roku dochodzi do „6-8 wypadków z udziałem broni” podczas polowań. „I nie zdarzyło się dotąd, by więcej niż trzy były śmiertelne. Więc to nie jest katastrofalna liczba na 120 tys. myśliwych i 300 tys. jednostek broni. Niestety wypadki się zdarzają”.

WK

Featured
Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy! Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów! Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny! Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat: Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy!

Prenumerujesz cyfrowo Magazyn Vege? To świetnie! Mamy dla Ciebie prezent od Zakwasowni – zniżkę na z…

czytaj więcej

Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań

Jeśli jesteście weganseksualni, to informujemy, że ponad połowa wegan w Wielkiej Brytanii podziela W…

czytaj więcej

UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Czy jeśli ktoś nie przeszedł dotąd na weganizm z powodu troski o zwierzęta, środowisko lub własne zd…

czytaj więcej

Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny!

Mrozy są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt – alarmują fundacje prozwierzęce. I apelują, by staran…

czytaj więcej

Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat:

Kim Kardashian West postanowiła na dobry początek 2021 roku zadbać ze szczególną troską o ciało i um…

czytaj więcej

Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Aż pół miliona osób zadeklarowało udział w Veganuary, czyli wyzwaniu polegającym na rozpoczęciu roku…

czytaj więcej
Facebook