Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Doyle Wolfgang von Frankenstein: horror punk i weganizm

czerwiec 14 2024

Doyle Wolfgang von Frankenstein to nie tylko legenda horrorpunku, lecz także przykład na to, jak można łączyć pasję do muzyki z etycznymi wyborami życiowymi.
Doyle Wolfgang von Frankenstein to ikona sceny punkowej. Znany jest przede wszystkim jako gitarzysta zespołu Misfits oraz lider własnego zespołu Doyle. Poza karierą muzyczną Doyle angażuje się w wegański aktywizm, co czyni go wyjątkowym w świecie rocka i metalu.
Doyle został weganinem dzięki swojej partnerce, Alissie White-Gluz, wokalistce zespołu metalowego Arch Enemy. Kobieta jest znaną aktywistką na rzecz praw zwierząt i weganką od wielu lat. To właśnie ona zainspirowała Doyle’a do zmiany diety i stylu życia. Muzyk podkreśla, że partnerka otworzyła mu oczy na etyczne aspekty konsumpcji produktów pochodzenia zwierzęcego. Od tamtej pory Doyle konsekwentnie przestrzega wegańskiej diety, widząc w niej sposób na poprawę zdrowia i wyraz troski o dobrostan zwierząt.

Aktywizm

Doyle współpracuje z organizacjami takimi jak PETA, aby zwiększać świadomość etycznego traktowania zwierząt. Poprzez różnego rodzaju kampanie, wywiady i social media muzyk dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z weganizmem, podkreślając korzyści zdrowotne i ekologiczne takiego stylu życia. Ponadto założył markę suplementacyjną Vegan Monster Protein, którą promuje jako element zdrowego, wegańskiego stylu życia.
Działalność Doyle’a udowadnia, że można łączyć karierę artystyczną z aktywizmem na rzecz zwierząt. Artysta nigdy nikogo nie zmusza do bycia weganinem – zamiast tego zachęca ludzi do świadomych wyborów, dostarczając informacji, aby każdy mógł samodzielnie podjąć decyzję. Jego zaangażowanie w weganizm i prawa zwierząt, w tym działalność suplementacyjna, pokazuje, że prawdziwa siła tkwi w podejmowaniu świadomych decyzji na co dzień.

  • tekst: Mateusz Janoszek