Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Igrzyska bardziej wegańskie

luty 28 2024

Organizatorzy tegorocznych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu, zapowiadają, że ilość dostępnej żywności roślinnej znacznie się zwiększy w porównaniu z poprzednimi latami.
Organizatorzy dążą do zmniejszenia całkowitego śladu węglowego imprezy o 50 procent. Aby pomóc w osiągnięciu tego celu, duża część żywności serwowanej w restauracji Athletes’ Village będzie pochodzenia roślinnego. Podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich zostanie wydanych około 13 milionów posiłków. Chociaż jeszcze nie wiadomo, ile dokładnie z nich będzie wegańskich lub wegetariańskich, to i tak można mówić o prawdziwym kroku milowym w dobrą stronę. Szczególnie cieszy fakt, że na takie przedsięwzięcie zdecydowała się Francja, czyli kraj posiadający długą i cieszącą się popularnością „mięsną” tradycję.
Wiadomo, że wegańskie menu przede wszystkim będzie się opierało na produktach Nestlé Garden Gourmet (to jeden z francuskich liderów roślinnych zamienników), który zapewni swoje produkty wszystkim od sportowców i widzów po personel igrzysk. Obecna oferta firmy obejmuje wegańskie burgery, falafele, nuggetsy, filety i roślinnego tuńczyka.

  • tekst: Zuzanna Kozłowska