Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Wegańskie menu dla kibiców

styczeń 22 2024

21 stycznia w Wielkiej Brytanii kobieca drużyna piłkarska Lewes FC zagrała mecz z Durham, podczas którego dla kibiców było dostępne wyłącznie wegańskie menu.

Dostępność roślinnych posiłków to działanie prowadzone w ramach akcji Veganuary mającej na celu promocję diety roślinnej. Wegańskie menu, którego kibice mogli skosztować na meczu, obejmowało kilka ciekawych propozycji kulinarnych.

To m.in. roślinne wersje tradycyjnych fast foodów, w tym wegańskie frytki i wegańskie klopsiki, które przełamują stereotypy o diecie wegańskiej jako składającej się wyłącznie z zielonych sałatek. Z kolei do bardziej nietypowych dań należały chipsy o smaku alg morskich i ciasto z alternatywą kurczaka. Na tym jednak nie koniec niespodzianek dla wegańskich fanów piłki nożnej. Przez resztę stycznia menu klubu będzie aż w 50 proc. oparte na roślinach.

Nasi wegańscy fani są pełni pasji i celu, a także mają misję. Wspaniale jest móc zadedykować im nasz mecz z Durham, aby okazać im wdzięczność. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyciągnie do klubu więcej wegan, a jednocześnie zachęci ludzi do dokonywania bardziej zrównoważonych wyborów żywieniowych – powiedziała w swoim oświadczeniu manager handlowy Lewes FC, Stef McLoughli.

Pomysł klubu to kolejna inicjatywa służąca promowaniu zdrowej diety i proekologicznego życia bez szkody dla natury.

  • tekst: Zuzanna Kozłowska