Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Zakupy, które pomagają

listopad 19 2023

Kupując prezenty dla najbliższych, warto kierować się nie tylko głową, lecz także sercem.

Grudzień jest miesiącem wyjątkowym – święta Bożego Narodzenia, sylwester, mikołajki. Wszystkie te okazje bezpośrednio wiążą się z chęcią sprawienia naszym bliskim mniejszych lub większych upominków, co z kolei prowadzi nas do galerii handlowych lub, obecnie coraz częściej, sklepów internetowych.

W dobie świątecznej gorączki warto jednak wybierać prezenty mądrze, kierując się użytecznością danego produktu, jego składem, krajem pochodzenia oraz tym, czy na pewno spodoba się obdarowywanej osobie. Chyba każdy z nas znalazł się już w niekomfortowej sytuacji i zastanawiał się, co zrobić z nietrafionym prezentem?

Kolejnym ważnym aspektem jest kwestia ekologii. Szacuje się, że w okresie przedświątecznym większość z nas ma zamiar obdarować od czterech do pięciu bliskich, co daje zawrotną liczbę zakupionych przedmiotów. Jeśli ekologia ma dla nas znaczenie, to przy wyborze prezentu warto pamiętać o takich sprawach jak kraj pochodzenia zakupionego towaru, jego skład i jakość wykonania. Jest to szczególnie istotne, jeśli chodzi o przekonania osób obdarowywanych. Żaden weganin nie ucieszy się z nowego skórzanego portfela, a dbający o klimat minimalista z kolejnych poliestrowych skarpetek. W tym szczególnym pod względem decyzji zakupowych czasie warto kierować się więc nie tylko przemijającą modą lub wyjątkowo niską ceną, lecz także preferencjami i stylem życia obdarowywanej osoby.

Coraz popularniejsze staje się kupowanie prezentów, które przy okazji wspierają ważną dla nas czy też bliskiej nam osoby instytucję lub organizację. Wybierając tego typu inicjatywy, możemy być pewni, że nasze pieniądze zostaną przeznaczone na szczytny cel, a zakup nie będzie kolejnym nietrafionym przedmiotem.

Fundacja Viva! prowadzi internetowy sklepik, którego celem jest pozyskiwanie funduszy na zwierzęta znajdujące się pod jej opieką. W asortymencie można znaleźć najróżniejsze drobiazgi – od przypinek i kubki po koszulki i piękne chusty. Jeśli szukacie wyjątkowych i znaczących upominków, które nie tylko sprawią radość obdarowanym, lecz także pomogą w ochronie środowiska i zwierząt, to warto zajrzeć do fundacyjnego sklepiku.

Znakomitym wyborem na prezent mogą być kolorowe skarpetki z wizerunkami ulubionych zwierząt. Wybór wzorów jest bardzo duży, a same skarpetki produkowane w Polsce przez firmę Kabak, co pozytywnie wpływa na łańcuch dostaw tak ważny w obecnej sytuacji klimatycznej.

Kolejnym pomysłem na świąteczny prezent może być jeden z kosmetyków od niewielkiej firmy Mydlarnia Inspiracja. W jej ofercie znajdują się m.in. piękne sojowe świece, aromatyczne peelingi czy głęboko nawilżające masła shea. Kosmetyki są wegańskie i nietestowane na zwierzętach, a w każdym z produktów czuć serce włożone w ich wykonanie. Jeśli chcecie się przekonać, jak pięknie pachną, to doskonałym pomysłem może być podarowanie ich samemu sobie, nawet bez specjalnej okazji!

Aby mieć pewność, że bliska Wam osoba dostanie prezent zarówno piękny, jak i naprawdę jedyny w swoim rodzaju, koniecznie zerknijcie na wyjątkową kolekcję „Hańba Podhala”, która nawiązuje do stylu zakopiańskiego i podhalańskiego wzornictwa, jednocześnie zwracając uwagę na wciąż funkcjonujące zamęczanie koni na trasie do Morskiego Oka. Niezwykłe wzory znajdziecie m.in. na torbach, koszulkach, skarpetkach i przypinkach. Wybierając produkty z tej kolekcji, możecie być pewni, że kupujecie prezent, z którego dochód w całości przeznaczony został na kampanię Ratuj konie.

Jak co roku są w sklepiku kalendarze. Wśród nich znajdziecie niezwykły kalendarz „korabkowy”, kampanii Ratuj Konie, a także pełen pysznych wegańskich przepisów. Tego typu prezent jest z pewnością praktyczny, co idealnie sprawdzi się w przypadku minimalistów.

Dodatkowo piękne zdjęcia przez cały rok będą przypominały o celu, który stał za jego zakupem.

Kupując prezenty ze sklepiku Vivy, możecie przyczynić się do lepszego losu zwierząt znajdujących się pod opieką fundacji. Oferowane produkty cechują się zarówno unikatowym wyglądem i świadomym pochodzeniem, jak i w pełni wegańskim składem. Jest to więc bezpieczny wybór dla nawet najbardziej wymagających osób. Zakupy, które pomagają, to sposób na to, aby święta były z jednej strony czasem radości, a z drugiej refleksji nad naszym wpływem na świat. Dajemy prezent nie tylko bliskim, ale również naszej planecie i wszystkim jej mieszkańcom.

  • Tekst: Kalina Domińska – miłośniczka roślinnej kuchni, feministka, psia mama kundelków Meli i Zoi. Absolwentka antropozoologii. Jej główne obszary zainteresowań to relacje zwierząt ludzkich i pozaludzkich, działania proklimatyczne i głaskanie piesków
  • Tekst ukazał się w numerze 12-01/2023-2024 Magazynu VEGE