Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Hotel Marriott: Zwierzęta na dachu wieżowca

październik 27 2023

Galeria Limited Edition zainicjowała współpracę z warszawskim Hotelem Marriott. Jej przedmiotem jest wystawa Idy Karkoszki „Let’s watch” – wydarzenie promuje instalacja na dachu hotelu w postaci rzeźby świni, kruka i szczura spoglądających na stolicę.
Zwierzęta patrzące z góry na świat to milczący, bezradni świadkowie katastrofy spowodowanej przez ludzi. Ich obecność w tym nietypowym punkcie na mapie stolicy ma obudzić sumienia dotychczas obojętne na przemoc i zaniedbania człowieka wobec pozostałych istot odczuwających.

fot. Paweł Sudoł

Ida Karkoszka, autorka instalacji, to rzeźbiarka szczególnie wrażliwa na los zwierząt. Artystka otwarcie piętnuje również konsumpcjonizm, pośrednio i bezpośrednio wpływający na tragiczny stan środowiska naturalnego.
Iwona Staroszczyk, przedstawicielka Galerii Limited Edition, w samych superlatywach określa dotychczasową współpracę z kierownictwem warszawskiego oddziału sieci Hoteli Marriott. Wskazuje na otwartość i zrozumienie, których nie mogło zabraknąć w dialogu prowadzonym między obiema instytucjami.

fot. Paweł Sudoł

Wystawa „Let’s watch” jest już otwarta dla wszystkich zainteresowanych bez opłaty za wstęp. Eksponaty można obejrzeć w hotelowym lobby do 23 listopada. Planowane są również oprowadzania kuratorskie.

  • tekst: Adam Brusik