Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Przeciwko delfinariom w Hiszpanii: 120 tys. osób podpisało petycję

lipiec 07 2022

Hiszpania to kraj, który przoduje w UE pod względem liczby delfinariów: ma ich aż 11. W każdym odbywają się pokazy. 15-letnia Olivia Mandle postanowiła poruszyć ludzkie sumienia: na portalu change.org założyła petycję, w której postuluje zakaz trzymania delfinów w niewoli w całym kraju. Do tej pory podpisało ją 120 tys. osób.

Jak powszechnie wiadomo, delfiny w niewoli dysponują około 200 tysięcy razy mniejszą przestrzenią niż ta, na której żyją na wolności i która jest wystarczająca do tego, by wiodły satysfakcjonujące życie. W niewoli te hiperinteligentne zwierzęta nudzą się, czują się uwięzione, popadają w depresję, mogą wykazywać tendencję do agresywnych lub autoagresywnych zachowań. 15-letnia dziś aktywistka, okrzyknięta w 2020 r. przez Instytut Jane Goodall „małą bohaterką”, chciałaby, aby Hiszpania dołączyła do krajów, które już wprowadziły zakaz trzymania delfinów w niewoli (to m.in. Wielka Brytania, Indie, Kostaryka, Brazylia, Norwegia).

Olivia przestrzega przed tym, by zakaz egzekwować mądrze. W 2018 roku Barcelona oficjalnie stała się miastem „wolnym od niewoli” delfinów, jednak, jak donoszą media, po wprowadzeniu nowych zasad zwierzęta z zamkniętych delfinariów po prostu przeniesiono do innych poza granicami. Młoda aktywistka chciałaby, aby zwierzęta z Hiszpanii trafiły do sanktuariów i azyli, gdzie będą mogły realizować swoje potrzeby gatunkowe bez przeszkód.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Olivia Mandle (@oliviamandle)

Dołożysz swój podpis? Link do petycji (w jęz. hiszpańskim) znajdziesz TUTAJ.

źródło: Plant Based News

WK