Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Koszt luksusu

czerwiec 22 2022

Rozmowa z Alix Livingstone: dyrektor kampanii Drop Croc organizacji Kindness Project. Alix zawodowo zajmuje się prawami zwierząt od czterech lat. Prowadzi śledztwa i badania, pisze, przemawia i edukuje na temat różnych sposobów wykorzystywania zwierząt, szczególnie w systemie żywnościowym.

Australia to kraj, który na pozór wydaje się przyjazny zwierzętom, chociażby z faktu, że dieta roślinna cieszy się tu pewną popularnością, a dostępność roślinnych zamienników jest naprawdę na wysokim poziomie. W rzeczywistości jest niestety całkiem inaczej. Regularne polowania na kangury i inne rodzime gatunki, intensywna hodowla bydła (zarówno mlecznego, jak i mięsnego), wyniszczanie naturalnego środowiska, a to nie wszystko! Jak narodził się pomysł na przeprowadzenie śledztwa w hodowlach krokodyli?

Czuliśmy, że kampania dotycząca australijskiej hodowli krokodyli przydałaby się z wielu powodów. Po pierwsze, jest to branża w naszym kraju, o której opinia publiczna wie bardzo niewiele i przeczuwaliśmy, że wielu członków społeczeństwa byłoby zszokowanych, gdyby się dowiedzieli, jak te zwierzęta są traktowane przez przemysł luksusowej mody.

Artykuł Premium
Zyskaj dostęp online do wszystkich wydań Magazynu
Pierwszy miesiąc 1 zł!
przy subskrypcji miesięcznej*

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też: