Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

„Gen” – powieść sensacyjna z manifestem ekologicznym w tle

czerwiec 10 2022

Polecamy wznowioną ostatnio debiutancką powieść Juliusza Adela, naszego czytelnika, zaangażowanego od lat w działania proekologiczne. „Gen” to powieść sensacyjno-kryminalna, w której poruszane są kwestie etycznych wyborów, również żywnościowych.

Opowieść zaczyna się w momencie tajemniczej śmierci córki znanego dziennikarza podczas pobytu w szpitalu. Próba rozwikłania tej zagadki powoduje lawinę niespodziewanych wydarzeń, której nie da się zatrzymać. „Wyróżnikiem książki jest niewątpliwie fakt, że wątek przestępczy mocno naznaczony jest tematem żywności. Powieść wskazuje na powszechne zjawisko polegające na tym, że podczas zakupów nie zwracamy uwagi na etykiety, co może się zakończyć nawet śmiertelnym błędem” – czytamy w zapowiedzi wydawnictwa Book Edit.

– Wartością, która zdominowała moje życie, jest natura – zwierzęta pełnią w niej dla mnie kluczową rolę. To z miłości do nich przestałem jeść mięso i produkty odzwierzęce. Oprócz tego moją wielką pasją jest gotowanie, pisanie i czytanie. Z nieoczywistego połączenia tych zamiłowań powstała książka o tytule „Gen”, którą pragnę się podzielić z czytelnikiem – mówi Juliusz Adel, autor.

Zachęcamy do lektury!

WB