Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Wystawa Prawdziwa cena mleka

czerwiec 01 2022

1 czerwca z okazji światowego dnia mleka kampania Białe Kłamstwa fundacji Viva! zaprasza na darmową wystawę poświęconą życiu krów mlecznych pt. „Prawdziwa cena mleka”. Wystawa odbędzie się w galerii sztuki Subteria w podziemiach ulicy Kanonicznej 5 w Krakowie.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! zaprasza na darmową wystawę Prawdziwa cena mleka, która rozpocznie się 1 czerwca o godz. 16:00 w krakowskiej galerii Subteria w podziemiach ulicy Kanonicznej. Wystawa potrwa do 3 czerwca, codziennie w godzinach 16-21.

Podczas wystawy uczestnicy będą mogli skonfrontować malowniczo przedstawiany w reklamach wizerunek krów mlecznych z realiami chowu w tysiącach gospodarstw w Polsce, Europie i na całym świecie. Na miejscu pojawi się też stoisko Fundacji z materiałami informacyjnymi i najnowszą petycją kampanii na rzecz wprowadzenia zakazu utrzymywania krów w systemie uwięziowym. Dzięki dostępnym materiałom zwiedzający będą mogli zdobyć wiedzę na temat przemysłu mleczarskiego i diety roślinnej, a także wypróbować roślinne alternatywy dla mleka krowiego i innych produktów nabiałowych takich jak ser czy twaróg, ponieważ przewidziano degustację.

Człowiek nie potrzebuje produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym produktów mlecznych. Sposób ich pozyskiwania jest wysoce nieetyczny, dlatego zależy nam na informowaniu konsumentów o możliwości wyboru napojów roślinnych i innych alternatyw nabiału, a przede wszystkim o zależnościach, które zachodzą między zwierzęciem a gotowym sklepowym produktem. Uważamy, że konsument ma prawo wiedzieć, w jaki sposób pozyskiwane jest jego pożywienie, czego niestety nie robi przemysł mleczny, który wręcz przeciwnie, ukazuje nam sielskie życie zwierząt na zielonych łąkach, co ma się nijak do rzeczywistości, w jakiej żyją i „hodowane” są krowy mleczne

– mówi Dawid Rakoczy, koordynator kampanii Białe Kłamstwa.