Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Halo klimat – innowacyjna platforma do nauki ekologii

kwiecień 29 2022

8 maja rusza projekt Halo klimat! – platforma edukacyjna, która pozwala uczniom szkół podstawowych poszerzyć wiedzę na temat ekologii za pomocą czterech interaktywnych kursów, wypełnionych quizami i minigrami.
Co tydzień na platformie będą się pojawiać nowe wyzwania dotyczące takich tematów jak bioróżnorodność, recykling, wpływ diety na klimat i zielona energia. Każdy z kursów oferuje naukę poprzez zabawę, angażując użytkowników do wprowadzania drobnych zmian w codziennym życiu.
Halo klimat to innowacyjna platforma tworzona przez studentki i maturzystkę zainteresowane tematem ekologii.

Uważamy, że kryzys klimatyczny jest jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata. Wiemy, że codzienne nawyki mogą znacznie zmniejszyć nasz negatywny wpływ na planetę, dlatego też chcemy budować je i zwiększać świadomość ekologiczną od najmłodszych lat. Chciałybyśmy naszym projektem uzupełnić lukę, która występuje w programie nauczania szkół podstawowych i w atrakcyjny sposób przekazać uczniom informacje na temat ekologii. Wierzymy, że razem z kolejnymi pokoleniami możemy zapobiec katastrofie klimatycznej i żyć w zgodzie z naturą – mówi Julia, założycielka projektu.


Halo klimat to platforma dostępna dla wszystkich, która w angażujący sposób zwiększa wiedzę dzieci na temat problemów klimatycznych, jednocześnie będąc konkursem dla najmłodszych. Aby wziąć w nim udział, wystarczy, że co tydzień będą uczestniczyć w ekologicznym wyzwaniu i odpowiadać na pytania konkursowe.
Platformę można znaleźć pod adresem haloklimat.pl, a jej działania śledzić na Facebooku i Instagramie.
Projekt powstaje pod patronatem merytorycznym Carbon Footprint Foundation.