Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Zwierzęce ofiary wojny – pomóż nam je ratować!

marzec 14 2022

Od dwóch tygodni trwa wojna w Ukrainie. Wojna, w której giną ludzie, płoną miasta, bomby spadają na szpitale. Obok ludzi giną i cierpią także zwierzęta. Docierają do nas dramatyczne informacje o zbombardowanych i spalonych schroniskach, każdego dnia otrzymujemy apele o wsparcie. Pomagamy — razem z Wami!

Od początku wojny w Ukrainie, działamy wielotorowo, aby wesprzeć nie tylko osoby przyjeżdżające do Polski ze swoimi zwierzętami, nie tylko uratować zwierzęta z ukraińskich schronisk i przytulisk, ale także organizując transporty karmy do Ukrainy. Dotychczas wysłaliśmy 40 ton karmy, która za pośrednictwem ukraińskich organizacji trafia do potrzebujących miejsc i zwierząt.

 • Z Ukrainy do Schroniska w Korabiewicach przyjęliśmy do tej pory 50 zwierząt — psów i kotów, kolejne są w drodze.
 • Zbieramy karmę i artykuły dla zwierząt — rozdajemy je w punktach recepcyjnych w Warszawie i nie tylko
 • Prowadzimy zbiórkę środków na utrzymanie zwierząt ocalonych z Ukrainy — zwierzęta po kwarantannie trafią do domów tymczasowych, część z nich będzie szukała też nowych domów stałych.
 • Organizujemy systemową, sprawną i celową pomoc dla zwierząt z Ukrainy — na bieżąco monitorujemy zapotrzebowanie, także dzięki wsparciu naszych wolontariuszy. Znaleźliśmy się w gronie organizacji działających na rzecz Ukrainy, przy Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Pomagając z nami, masz pewność, że Twoja pomoc trafi do potrzebujących zwierząt.

Ty też możesz pomagać z nami!

 • Przekaż dary (transporterki (małe — dla kotów i większe — dla psów), klatki kenelowe, szelki, obroże, miski, karma kocia i psia (mokra i sucha), kuwety, smycze, legowiska).

Karmę i inne dary w mniejszych opakowaniach, można wysyłać do naszego biura w Warszawie, ul. Kawęczyńska 16 lok. 39 03-772 Warszawa. Można także przynosić rzeczy osobiście, w godzinach pracy biura, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.

 • Wesprzyj zbiórkę:pomagam.pl/uciekajacprzedwojna

  lub wpłacając bezpośrednio na konto Fundacji Viva:

  53 1500 2080 1220 8000 0100 0000 z dopiskiem: Darowizna – UA.

  Dane do wpłat z zagranicy:

  Fundacja Viva!, ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa, Poland;

  Bank: Santander Bank Poland,

  IBAN: PL53150020801220800001000000,

  SWIFT: WBKPPLPP,

  Order: UKRAINE

  PayPalkorabiewice@viva.org.pl

Bezpłatne wsparcie dla zwierząt — to możliwe!

Możesz zrobić bardzo wiele, nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na wsparcie finansowe czy rzeczowe. Potrzebujemy informacji od punktów recepcyjnych, czego potrzebują dla zwierząt i osób, które trafiają pod opiekę lokalnych grup, ze zwierzętami — spróbuj dowiedzieć się, co jest potrzebne i powiadom nas.

Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje w formie plakatów, które możesz pobrać i samodzielnie wydrukować. Podziel się z innymi, powieś w bloku, firmie, szkole, pracy. Najlepsza pomoc to taka, która jest dobrze zorganizowana, odpowiedzialna i długofalowa. Wiemy, że możemy na Ciebie liczyć!

POBIERZ, WYDRUKUJ I ROZPOWSZECHNIAJ NASZE BEZPŁATNE PLAKATY:

 1. https://pomagam.viva.org.pl/wp-content/uploads/2022/03/pomoc-zwierzetom-z-ukrainy-fundacjaviva.pdf
 2. https://pomagam.viva.org.pl/wp-content/uploads/2022/03/pomagam-zwierzetom-ukraina-fundacjaviva.pdf

Fundacja Viva!