Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Włoski dom mody Moncler rezygnuje z futer

styczeń 26 2022

Przedstawiciele znanego na całym świecie domu mody i marki odzieży narciarskiej ogłosili, że ze względu na troskę o planetę rezygnują z futer. To niejedyny krok w stronę odpowiedzialnego handlu.
Firma Moncler do 2025 roku wycofa futra ze wszystkich swoich kolekcji, a już w tym roku przestanie się w nie zaopatrywać. Oznacza to, że kolekcja jesień/zima 2023 będzie ostatnią zawierającą futra. W oświadczeniu firmy czytamy, że taka decyzja pozostaje w zgodzie z obecnymi zobowiązaniami dotyczącymi odpowiedzialnych praktyk biznesowych.
Przedstawiciele domu mody Moncler zaznaczają, że jest to część większego planu zrównoważonego rozwoju, który zakłada pięć kluczowych czynników:

  • działania na rzecz klimatu,
  • tworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym,
  • uczciwe pozyskiwanie towarów,
  • poprawa różnorodności,
  • wspieranie lokalnych społeczności.

W ciągu najbliższych czterech lat w firmie Moncler połowa nylonu ma być „zrównoważona”, a ponad 80% tego materiału zostanie poddane recyklingowi. Dom mody obiecuje również, że do końca 2023 roku we wszystkich swoich zakładach na całym świecie będzie korzystać z całkowicie odnawialnej energii.
Moncler nie planuje natomiast rezygnacji z puchu ptasiego. Co ważne, wykorzystywany w ich odzieży puch posiada certyfikat DIST, który zatwierdza, że puch pochodzi z białych gęsi hodowanych na mięso i jest produktem ubocznym.

Źródło: plantbasednews

WB