Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Roślinny kurczak od Beyonda w KFC – nie dla wegan?

styczeń 08 2022

Beyond Fried Chicken czyli roślinne nuggetsy na razie sprzedawane mają być tylko w USA w ponad 4 tys. lokali, ale tak naprawdę to fleksitarianie skorzystają z tej oferty. Zabrakło jednego ważnego kroku w procesie produkcji.

Amerykanie mogą cieszyć się roślinnymi przekąskami wprowadzonymi do znanej sieci – nuggetsy opracowane we współpracy z Beyond Meat sprzedawane będą w opakowaniach po 6 lub 12 sztuk, będą dostępne w zestawach z frytkami i napojem. Jest jedno „ale”: jak przyznał szef KFC Kevin Hochmann w CNN Business, oferta ta skierowana jest do fleksitarian, a nie stricte do wegetarian i wegan, ponieważ roślinne nuggetsy w panierce mają być podsmażane na tym samym oleju, co mięsne kawałki kurczaka, a także przygotowywane w tych samych obszarach.

Hochmann nie wykluczył, że wkrótce powstaną osobne stanowiska do przygotowania roślinnych produktów, ale nie nastąpi to w najbliższym czasie. Weganom pozostaje po prostu szukać w sklepach produktów Beyond Meat i przyrządzać je we własnym zakresie.

MG

Źródła:
Chip
Business Insider