Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Mniejsze zło

wrzesień 27 2021

Porzucanie niechcianych zwierząt to temat tabu. Czy jest możliwe, aby zwierzę oddać, a nie porzucić i na dodatek żeby odbyło się to w spokojnej i kulturalnej atmosferze?

Z jednej strony zwierzęta trafiają do straży miejskiej, schronisk czy domów tymczasowych codziennie i każdy wolontariusz zna tę smutną rzeczywistość. Z drugiej, o osobach prywatnych, które pozbyły się jeszcze niedawno ukochanego pupila, nie mówi się głośno, a i one nie przyznają się przecież publicznie do tego faktu.

Zgodnie z prawem

Słowo „oddać” jest tu kluczowe. Nie wolno pod żadnym pozorem pozostawiać zwierzęcia bez opieki pod śmietnikiem, w lesie czy przy drodze. Jak mówi ustawa o ochronie zwierząt: Kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Dlatego zwierzę zawsze należy przekazać do schroniska, domu tymczasowego, ekopatrolu czy odpowiedniej fundacji. Kilka minut z przeglądarką internetową wystarczy, żeby takie miejsce zlokalizować. Tak prosta decyzja to pierwszy i najważniejszy krok do zapewnienia zwierzęciu bezpieczeństwa.

Artykuł Premium
Zyskaj dostęp online do wszystkich wydań Magazynu
Pierwszy miesiąc 5 zł!
przy subskrypcji miesięcznej*

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też: