Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Polacy wkręceni w ekologię

sierpień 30 2021

Badanie przeprowadzone przez Providenta oraz start-up społeczny Dotlenieni.org pokazuje, że młodzi Polacy mają coraz wyższą świadomość ekologiczną.

– 47 proc. Polaków jest zdania, że chciałoby żyć bardziej eko, nawet jeśli wiązałoby się to z pewnymi niedogodnościami i delikatnym obniżeniem standardu życia. – komentuje Krystian Ławreniuk, ekspert Dotlenieni.org. – Ponad 50 proc. Polaków deklaruje, że chce wprowadzić dobre, ekologiczne nawyki dotyczące segregacji odpadów, 45 proc. ankietowanych powiedziało, że zamierza zacząć oszczędzać wodę, a 35,2 proc. ankietowanych mówi, że chce ograniczyć zużycie plastiku i opakowań jednorazowych.

Jakie jeszcze trendy widać wśród młodych? Chcą otaczać się roślinnością w miejscu zamieszkania i pracy, uważają, że jest jej za mało w miejskiej infrastrukturze. Ulubione drzewa Polaków to brzoza, dąb i kasztanowiec. Chcieliby pracować w zielonych biurach. 70 proc. pracowników korporacji natomiast oczekuje od swoich firm zaangażowania w ratowanie klimatu oraz podejmowania inicjatyw społecznych.

AK

Więcej info o badaniu znajdziesz TUTAJ.