[wppb-login]

Stop zwierzętom na igrzyskach! „Nie potrzebują naszych medali”

Weronika Książek
sierpień12/ 2021

Wydarzenia z Tokio odbiły się szerokim echem w całym aktywistycznym świecie. Pięcioboistka z Niemiec i jej trenerka zbierają głosy słusznego oburzenia za to, jak potraktowano konia Saint Boya. Organizacje prozwierzęce, m.in. PETA, uważają, że na igrzyskach olimpijskich nie powinno być miejsca dla zwierząt.

„Sportowcy mogą wybrać, czy chcą brać udział w zawodach, zwierzęta nie. Konie nie są częścią igrzysk” – pisze organizacja na Twitterze.

Całkowicie podzielamy ten pogląd i zachęcamy do podpisania petycji w tej sprawie!

– Ludzie biorą udział we współzawodnictwie sportowym z własnej woli, ale zwierzęta już nie. Konie w pięcioboju dodatkowo zmuszone są do startu z losowo przydzielonymi jeźdźcami. One nie mają wyboru. Muszą skakać przez przeszkody, pobijając coraz bardziej wyśrubowane rekordy – mów „VEGE” Anna Plaszczyk z kampanii Ratuj Konie Fundacji Viva!. – Można to porównać z cyrkiem: w XXI wieku chcemy oglądać spektakle oparte na talencie, pracy i umiejętnościach ludzi, a nie na wykorzystywaniu zwierząt zmuszanych do nienaturalnych zachowań. Podobnie jest z zawodami sportowymi – chcemy oglądać bicie rekordów przez ludzi dzięki ich ciężkiej pracy na treningach, a nie zmuszanie zwierząt do zdobywania medali dla jeźdźców. Zwierzęta nie potrzebują naszych medali i naszych olimpiad. Zwierzęta potrzebują szacunku i zrozumienia swoich naturalnych potrzeb.

Tu znajdziesz link do petycji:

Co dokładnie wydarzyło się na igrzyskach olimpijskich w Tokio? „Niemka, której współczują teraz media, bo przez „złego konia” nie zdobyła złotego medalu, na koniu zachowywała się okropnie. Szarpała za wodze, kopała ostrogami, biła palcatem. Jej trenerka zaczęła okładać Saint Boya pięścią” – tak streściła całe zajście dziennikarka Karolina Opolska, która trenowała jeździectwo.

źródła: Twitter, Facebook, Noizz.pl

WK

Featured
Mikołajkowy konkurs! Zgarnij książkę Moniki Kotlarek Polacy troszczą się o zwierzęta! Wnioski z "Raportu Dobroczynność" W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście

Mikołajkowy konkurs! Zgarnij książkę Moniki Kotlarek

Dziś radosny dzień, kiedy obdarowujemy się upominkami. Jednak zimą ważny temat depresji jest jak naj…

czytaj więcej

Polacy troszczą się o zwierzęta! Wnioski z "Raportu Dobroczynność"

„Raport dobroczynność” WWF z ostatnich 12 miesięcy pokazał, że pandemia nie przeszkadza nam pomagać!…

czytaj więcej

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej
Facebook