Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Francja zakaże mielenia żywych kurcząt

lipiec 22 2021

Jak donosi Reuters, od 2022 r. francuscy hodowcy będą musieli być wyposażeni w urządzenia do wykrywania płci piskląt przed wykluciem, ponieważ zabijanie kilkudniowych kurcząt będzie już nielegalne.

„Według francuskiej Minister Rolnictwa i Żywności urządzenia zostaną wdrożone dla dwóch trzecich produkcji do końca pierwszego kwartału 2022 r. Kraj wesprze hodowców w kupnie urządzeń dotacjami w wysokości 10 mln euro” – czytamy na facebookowym profilu Ekowyborca. To nie koniec dobrych wieści. W 2022 Francja ma też zakazać kastrowania prosiąt bez znieczulenia. Co więcej, Niemcy

– Zapowiedź zakazu mielenia żywych kogucików przez Francję to bardzo ważna zmiana dla zwierząt. Daje to nadzieję, że kolejne kraje zaczną wprowadzać nowoczesne metody rozpoznawania płci w jajach i dzięki temu wyeliminują masowe zabijanie kilkudniowych kogucików. W Polsce również, apelowaliśmy o takie zmiany do Ministerstwa Rolnictwa i wciąż zbieramy podpisy pod petycją – powiedział nam Łukasz Musiał, koordynator kampanii „Stopklatka” Fundacji Viva!

Działacze kampanii przygotowali i złożyli petycję z 15 tys. podpisów do Ministra Rolnictwa o zakaz mielenia żywcem i gazowania piskląt oraz wspieranie metod rozpoznawania płci w jajach w Polsce. Cały czas możesz podpisać ją TUTAJ!

WK