[wppb-login]

Nigdy nie zostawiaj psa w aucie! Tak, to nadal się zdarza…

Weronika Książek
Lipiec17/ 2021

Choć trudno w to uwierzyć, media donoszą o kobiecie, która zostawiła owczarka niemieckiego w bagażniku wynajętej toyoty. Nie zorientowała się, póki nie dostała telefonu od firmy. Psa znalazł po ponad 30 minutach następny klient, który wynajął samochód. Na szczęście pies ma już nowy dom, a właścicielka poniesie karę.

Celowo nie używamy słowa „opiekunka”, bo w tym wypadku nie można mówić o odpowiedzialności i trosce o zwierzę. O tym, że w bagażniku toyoty yaris znajduje się owczarek niemiecki, zorientował się mężczyzna, który wynajął samochód od firmy carsharingowej Panek. Okazało się, że poprzednia klientka zostawiła tam psa, choć temperatura wynosiła 30 stopni, po czym oddała samochód i… zapomniała o czworonogu.
„Nawet nie chcemy myśleć, co by się wydarzyło, gdyby nasz Użytkownik wybrał spacer zamiast przejazdu samochodem” – napisała firma Panek w oświadczeniu. – „Potępiamy takie zachowania. Jesteśmy ogromnymi wielbicielami psów i kotów i nie godzimy się na wystawianie zwierząt na jakiekolwiek cierpienie. Samochód pozostawiony zamknięty na słońcu staje się śmiertelną pułapką, a narażenie kogokolwiek na utratę życia lub zdrowia jest według nas aktem największego okrucieństwa”. Firma zapewniła, że obciąży właścicielkę karą łączną ok.1300 zł za złamanie regulaminu. Jednocześnie stanowczo potępiła wydarzenie w mediach społecznościowych.

Pies ma już nowy dom.

„Za pozostawienie zwierzęcia w nagrzanym aucie sąd może orzec do dwóch lat pozbawienia wolności, a gdy sędzia zakwalifikuje czyn jako szczególne okrucieństwo, to do trzech lat więzienia i nawet 100 tys. zł nawiązki” – podaje „Rzeczpospolita„.

To niestety nie jedyny taki przypadek w ostatnich tygodniach. Wystarczy szybki przegląd wyników wyszukiwarki Google by zorientować się, że ludzie wciąż pozostawiają zwierzęta w nagrzanych autach.

WB

Featured
Pandemia dobra dla ptaków morskich. Miały wreszcie święty spokój Wakacje: sezon na porzucanie zwierząt egzotycznych Francja zakaże mielenia żywych kurcząt Zakaz petard aż do Sylwestra. Projekt w Sejmie Wirtualne zwierzęta w cyrku. Trend trafił też do Polski Ukraina – dobre zmiany dla zwierząt!

Pandemia dobra dla ptaków morskich. Miały wreszcie święty spokój

Na angielskich Wyspach Farne populacje ptaków nadmorskich, takich jak np. rybitwy popielate, wykorzy…

czytaj więcej

Wakacje: sezon na porzucanie zwierząt egzotycznych

Jak wiadomo, latem wskaźnik porzuceń zwierząt domowych wzrasta o około 40 proc. Ale zwierzęta egzoty…

czytaj więcej

Francja zakaże mielenia żywych kurcząt

Jak donosi Reuters, od 2022 r. francuscy hodowcy będą musieli być wyposażeni w urządzenia do wykrywa…

czytaj więcej

Zakaz petard aż do Sylwestra. Projekt w Sejmie

Koalicja Obywatelska złożyła do Sejmu projekt zmiany ustawy o materiałach wybuchowych do użytku cywi…

czytaj więcej

Wirtualne zwierzęta w cyrku. Trend trafił też do Polski

Cyrk Wictoria jest pierwszym w Polsce i trzecim w Europie, który w swoich występach wykorzystuje hol…

czytaj więcej

Ukraina – dobre zmiany dla zwierząt!

Ukraiński parlament przyjął progresywną ustawę zaostrzającą kary za znęcanie się nad zwierzętami i w…

czytaj więcej
Facebook