[wppb-login]

Nigdy nie zostawiaj psa w aucie! Tak, to nadal się zdarza…

Weronika Książek
Lipiec17/ 2021

Choć trudno w to uwierzyć, media donoszą o kobiecie, która zostawiła owczarka niemieckiego w bagażniku wynajętej toyoty. Nie zorientowała się, póki nie dostała telefonu od firmy. Psa znalazł po ponad 30 minutach następny klient, który wynajął samochód. Na szczęście pies ma już nowy dom, a właścicielka poniesie karę.

Celowo nie używamy słowa „opiekunka”, bo w tym wypadku nie można mówić o odpowiedzialności i trosce o zwierzę. O tym, że w bagażniku toyoty yaris znajduje się owczarek niemiecki, zorientował się mężczyzna, który wynajął samochód od firmy carsharingowej Panek. Okazało się, że poprzednia klientka zostawiła tam psa, choć temperatura wynosiła 30 stopni, po czym oddała samochód i… zapomniała o czworonogu.
„Nawet nie chcemy myśleć, co by się wydarzyło, gdyby nasz Użytkownik wybrał spacer zamiast przejazdu samochodem” – napisała firma Panek w oświadczeniu. – „Potępiamy takie zachowania. Jesteśmy ogromnymi wielbicielami psów i kotów i nie godzimy się na wystawianie zwierząt na jakiekolwiek cierpienie. Samochód pozostawiony zamknięty na słońcu staje się śmiertelną pułapką, a narażenie kogokolwiek na utratę życia lub zdrowia jest według nas aktem największego okrucieństwa”. Firma zapewniła, że obciąży właścicielkę karą łączną ok.1300 zł za złamanie regulaminu. Jednocześnie stanowczo potępiła wydarzenie w mediach społecznościowych.

Pies ma już nowy dom.

„Za pozostawienie zwierzęcia w nagrzanym aucie sąd może orzec do dwóch lat pozbawienia wolności, a gdy sędzia zakwalifikuje czyn jako szczególne okrucieństwo, to do trzech lat więzienia i nawet 100 tys. zł nawiązki” – podaje „Rzeczpospolita„.

To niestety nie jedyny taki przypadek w ostatnich tygodniach. Wystarczy szybki przegląd wyników wyszukiwarki Google by zorientować się, że ludzie wciąż pozostawiają zwierzęta w nagrzanych autach.

WB

Featured
Wyspy Owcze i polowanie na delfiny. Padł okrutny rekord UK zakaże handlu płetwami rekinów Mamuty powrócą? Naukowcy pracują nad przywróceniem ich do życia Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2021 w obiektywie Joanny Hasiak ECI – inicjatywa przeciw testowaniu na zwierzętach w Europie Zanieczyszczenie światłem zabija owady

Wyspy Owcze i polowanie na delfiny. Padł okrutny rekord

W zatoce Skalabotnur u wybrzeży Wysp Owczych co roku odbywa się „tradycyjne” święto grindadrap – czy…

czytaj więcej

UK zakaże handlu płetwami rekinów

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że zabroni importu i eksportu odciętych płetw, a także wyrobów, któr…

czytaj więcej

Mamuty powrócą? Naukowcy pracują nad przywróceniem ich do życia

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda razem z zespołem z Rosji chcą przywrócić do życia wymarły gatunek p…

czytaj więcej

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2021 w obiektywie Joanny Hasiak

Marsz Wyzwolenia Zwierząt przeszedł ulicami Warszawy. Była tam dziennikarka Magazynu VEGE Joanna Has…

czytaj więcej

ECI – inicjatywa przeciw testowaniu na zwierzętach w Europie

Zbierzmy milion podpisów, by wzmocnić zakaz testowania na zwierzętach w Unii Europejskiej! Dziś wbre…

czytaj więcej

Zanieczyszczenie światłem zabija owady

Najnowsze badania z UK potwierdzają, że na obszarach z oświetleniem ulicznym populacje gąsienic spad…

czytaj więcej
Facebook