[wppb-login]

UK: Mężczyźni wolą umrzeć wcześniej niż odstawić mięso. Ciekawa ankieta

Weronika Książek
maj26/ 2021

Ankieta opublikowana na początku maja na zlecenie kampanii charytatywnej „No Meat May” na 2 tys. Brytyjczyków pokazała, że jedzenie mięsa niestety wciąż kojarzone jest jako symbol męskości.
2/3 badanych mężczyzn oświadczyło, że woli chorować, a nawet wcześniej umrzeć niż zrezygnować z mięsa! „Aż 73 proc. mężczyzn wolałoby umrzeć o dekadę wcześniej, niż zrezygnować ze schabowego czy kiełbasy z grilla. To nie tylko zasługa braku wiedzy i świadomości, ale też intensywnego marketingu, kojarzącego mięsne posiłki z prawdziwym męstwem, przekonującym, że dieta roślinna wiąże się m.in. z osłabieniem” – czytamy na łamach „Rzeczpospolitej„. W 2019 roku Advertising Standards Authority, czyli organizacja odpowiedzialna za regulacje przekazu w reklamach i ogłoszeniach zakazała rozpowszechniania podobnych stereotypów.

Nieco mniej niż 10 proc. ankietowanych stwierdziło, że po odstawieniu mięsa będzie czuć się „mniej męsko”. To dowodzi, że w XXI wieku nadal panuje szkodliwe przekonanie, że diety bezmięsne są „dla kobiet” i kojarzą się z brakiem krzepy. Około 5 proc. ankietowanych zadeklarowało nawet, że woli pójść do więzienia, niż przestać jeść mięso. Wprawdzie były to w większości osoby młode (do 34. roku życia), mimo to widać, że wokół weganizmu wciąż krąży dużo uprzedzeń.

Mimo to jest nadzieja – sporo ankietowanych stwierdziło, że jest gotowa przejść na weganizm jeśli oznaczałoby to korzyści prozdrowotne: „Łącznie 18 proc. ankietowanych mężczyzn stwierdziło, że przestaliby jeść mięso, jeśli poprawi to ich sprawność seksualną, a 35 proc., – jeśli poprawi to ich stan zdrowia” – donosi serwis polishexpress.co.uk.

26 proc. zadeklarowało, że jest w stanie przejść na dietę roślinną dla dobra klimatu, ale 39 proc… wolałoby nie umawiać się z weganinem lub weganką.

Zważywszy na ostatnie pozytywne doniesienia na temat powiększającego się rynku wegańskiego w Polsce, wyniki podobnej ankiety mogłyby nas zadziwić in plus.

TL

Featured
Jaką żywność roślinną wybierają Polacy? Food trendy: wegańskie jedzenie będzie podbijać restauracje w 2022 Roślinny kurczak od Beyonda w KFC - nie dla wegan? UE w 2022 roku stawia na promocję diety roślinnej Veganzone: platforma społecznościowa dla wegan! Roślinny styczeń – to proste z apką Zostań Wege!

Jaką żywność roślinną wybierają Polacy?

Jak wskazuje ProVeg Polska, w naszym kraju obecnie najszybciej rozwija się sektor zamienników ryb i …

czytaj więcej

Food trendy: wegańskie jedzenie będzie podbijać restauracje w 2022

„Raport Food Trendów” redakcji Food Service nie pozostawia złudzeń: roślinne jedzenie wchodzi na sta…

czytaj więcej

Roślinny kurczak od Beyonda w KFC - nie dla wegan?

Beyond Fried Chicken czyli roślinne nuggetsy na razie sprzedawane mają być tylko w USA w ponad 4 tys…

czytaj więcej

UE w 2022 roku stawia na promocję diety roślinnej

Jak informuje Proveg, polityka promocyjna Unii Europejskiej w 2022 ma kręcić się wokół zachęcania do…

czytaj więcej

Veganzone: platforma społecznościowa dla wegan!

Porady, przepisy, polecenia lokali gastronomicznych, ciekawe wydarzenia i zawieranie znajomości – cz…

czytaj więcej

Roślinny styczeń – to proste z apką Zostań Wege!

Co roku na całym świecie tysiące osób podejmują styczniowe wyzwanie, by choć na miesiąc porzucić mię…

czytaj więcej
Facebook