[wppb-login]

UK: Mężczyźni wolą umrzeć wcześniej niż odstawić mięso. Ciekawa ankieta

Weronika Książek
Maj26/ 2021

Ankieta opublikowana na początku maja na zlecenie kampanii charytatywnej „No Meat May” na 2 tys. Brytyjczyków pokazała, że jedzenie mięsa niestety wciąż kojarzone jest jako symbol męskości.
2/3 badanych mężczyzn oświadczyło, że woli chorować, a nawet wcześniej umrzeć niż zrezygnować z mięsa! „Aż 73 proc. mężczyzn wolałoby umrzeć o dekadę wcześniej, niż zrezygnować ze schabowego czy kiełbasy z grilla. To nie tylko zasługa braku wiedzy i świadomości, ale też intensywnego marketingu, kojarzącego mięsne posiłki z prawdziwym męstwem, przekonującym, że dieta roślinna wiąże się m.in. z osłabieniem” – czytamy na łamach „Rzeczpospolitej„. W 2019 roku Advertising Standards Authority, czyli organizacja odpowiedzialna za regulacje przekazu w reklamach i ogłoszeniach zakazała rozpowszechniania podobnych stereotypów.

Nieco mniej niż 10 proc. ankietowanych stwierdziło, że po odstawieniu mięsa będzie czuć się „mniej męsko”. To dowodzi, że w XXI wieku nadal panuje szkodliwe przekonanie, że diety bezmięsne są „dla kobiet” i kojarzą się z brakiem krzepy. Około 5 proc. ankietowanych zadeklarowało nawet, że woli pójść do więzienia, niż przestać jeść mięso. Wprawdzie były to w większości osoby młode (do 34. roku życia), mimo to widać, że wokół weganizmu wciąż krąży dużo uprzedzeń.

Mimo to jest nadzieja – sporo ankietowanych stwierdziło, że jest gotowa przejść na weganizm jeśli oznaczałoby to korzyści prozdrowotne: „Łącznie 18 proc. ankietowanych mężczyzn stwierdziło, że przestaliby jeść mięso, jeśli poprawi to ich sprawność seksualną, a 35 proc., – jeśli poprawi to ich stan zdrowia” – donosi serwis polishexpress.co.uk.

26 proc. zadeklarowało, że jest w stanie przejść na dietę roślinną dla dobra klimatu, ale 39 proc… wolałoby nie umawiać się z weganinem lub weganką.

Zważywszy na ostatnie pozytywne doniesienia na temat powiększającego się rynku wegańskiego w Polsce, wyniki podobnej ankiety mogłyby nas zadziwić in plus.

TL

Featured
UE: To koniec hodowli klatkowej! Niemcy: Burger King promuje się roślinnie Nowe badanie: weganie i wegetarianie mogą przechodzić COVID-19 lżej Wegański radny z Warszawy: wyrzućmy mięso ze żłobków i przedszkoli Weganie bardziej produktywni w pracy. Nowe badanie "Piekielna kuchnia Gordona Ramsaya": w 20. sezonie dwie "roślinne" uczestniczki

UE: To koniec hodowli klatkowej!

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie zakazu hodowli zwierząt w klatkach. Wezwał Komisję …

czytaj więcej

Niemcy: Burger King promuje się roślinnie

Nowo otwarty lokal Burger King w Kolonii w Niemczech przez 3 pierwsze dni serwował wyłącznie potrawy…

czytaj więcej

Nowe badanie: weganie i wegetarianie mogą przechodzić COVID-19 lżej

W „The BMJ Nutrition, Prevention and Health” ukazały się nowe badania oparte na danych ze służby zdr…

czytaj więcej

Wegański radny z Warszawy: wyrzućmy mięso ze żłobków i przedszkoli

Filip Pelc, radny warszawskiej dzielnicy Białołęka reprezentujący Wiosnę, szukał w swojej okolicy żł…

czytaj więcej

Weganie bardziej produktywni w pracy. Nowe badanie

Z nowego badania George Washington University School of Medicine wynika, że wegańskie programy żywie…

czytaj więcej

"Piekielna kuchnia Gordona Ramsaya": w 20. sezonie dwie "roślinne" uczestniczki

W 20. sezonie najpopularniejszego kulinarnego show w USA występują dwie młode uczestniczki, z któryc…

czytaj więcej
Facebook