Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

UK: Prawnicy nie muszą już nosić peruk z końskiego włosia w sądzie

marzec 09 2021

Londyński stażysta prawnik, Samuel March stworzył perukę na bazie konopi dla prawników, którzy wolą używać peruk przyjaznych zwierzętom.

Prototyp peruki prawniczej przyjaznej weganom wprowadzono w Anglii. Szkolący się prawnik Samuel March niedawno przedstawił na Twitterze perukę z konopi. „Przybył prototyp. To pierwsza na świecie peruka adwokata z konopi”- napisał na Twitterze March. „0 procent końskiego włosia. W 100 proc. przyjazny dla wegan. Co o tym myślimy? Czy to przejdzie w sądzie?”.

Nowa peruka została zaprojektowana oraz wyprodukowana przez firmę odzieżową Cultiva Kingdom w Oksfordzie i ma wejść do masowej produkcji z myślą o prawnikach, którzy wolą nosić w sądzie perukę przyjazną zwierzętom.

– Popieram praktykę noszenia peruk, ale uważam, że odpowiedni strój sądowy powinien obejmować wszystkie elementy, a to, z czego jest wykonany, jest nieistotne – powiedziała mediom Miranda Moore QC, wspólna szefowa kancelarii prawniczej 5 Paper Buildings Telegraf. – Ludzie powinni móc wyrażać siebie zgodnie ze swoimi wartościami, niezależnie od tego, czy oznacza to, że Sikh może nosić turban zamiast peruki, czy weganin wychodzić na miasto i kupować coś odpowiedniego.