Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Skóra z kangurów w sportowym obuwiu znanej firmy

luty 09 2021

Niewielu z nas wie, co kryje się za skrótem K-Leather znajdującym się na sportowych butach marki Nike. Amerykańscy aktywiści prozwierzęcy we współpracy z filmowcami postanowili to zmienić i otworzyć ludziom oczy na brutalne praktyki firmy.

W pierwszym tygodniu lutego ukazał się krótki film Gavina Polone’a i Dereka Ambrosiego na temat skóry pozyskiwanej z kangurów i wykorzystywanej do produkcji obuwia firmy Nike. W powstanie wideo zaangażowała się organizacja prozwierzęca The Center for a Humane Economy. Wideo jest częścią międzynarodowej kampanii na rzecz australijskich dzikich zwierząt, w tym kangurów, które zabija się dla skóry w liczbie dwóch milionów rocznie.

Chciałem pokazać brutalną prawdę, którą ukrywa się przed konsumentami. Ludzie nie domyślają się, że K-Leather to skóra kangurów. Nike nie może już więcej uchylać się od odpowiedzialności za to okrucieństwo – mówił o swoim filmie Polony.

Nike to nie jedyna firma, która korzysta z kangurzej skóry do produkcji obuwia. Śledztwo przeprowadzone w zeszłym roku przez The Center for a Humane Economy ujawniło, że sportowe buty z tego surowca można kupić w ponad stu miejscach. Grupa sportowców olimpijskich wysłała w tej sprawie pismo do Nike z żądaniem wycofania skóry z kangurów.

Wideo jest dostępne na kanale organizacji.

JW