[wppb-login]

Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań

Weronika Książek
styczeń18/ 2021

Jeśli jesteście weganseksualni, to informujemy, że ponad połowa wegan w Wielkiej Brytanii podziela Wasz pogląd na sposób dobierania się w pary.

Jeśli nie wiecie, co ten termin oznacza, to wyjaśniamy: osoby weganseksualne to weganie i weganki, którzy nie wyobrażają sobie związków z osobami jedzącymi produkty odzwierzęce.

Nowe badanie, zlecone przez Subway w związku z wprowadzaniem na rynek nowej, roślinnej kanapki T.L.C. (Tastes Like Chicken) ujawniło, że niemal ¼ Brytyjczyków byłaby w stanie zakończyć związek z powodu niezgodności w kwestii wyborów żywieniowych. Aż 40 proc. roślinożernych respondentów unika również imprez i kolacji z niewegańskimi znajomymi. O wynikach badania informuje m.in. serwis F5:

W badaniu poruszono także kwestię osób weganoseksualnych (vegansexuals), czyli osób na diecie roślinnej, które umawiają się tylko z innymi weganami.

Opublikowany przez F5 Niedziela, 17 stycznia 2021

Z drugiej strony, aż 39 proc. Brytyjczyków jedzących mięso zastanowiłoby się kilka razy przed wejściem w relację z weganinem lub weganką. Uzasadniali to trudnością w gotowaniu dwóch posiłków, niechęcią do przyprowadzania partnera na rodzinne spotkania przy stole oraz niechęcią odczuwania winy z powodu mięsnej diety.

Jednak nie wszystko jest stracone, jeśli chodzi o miłość. Aż jedna trzecia (33 proc.) Brytyjczyków stwierdziła, że spróbowałaby przejść na dietę roślinną dla ukochanej osoby, a 19 proc. przyznało, że w jakimś momencie udawali weganina lub wegetarianina, aby zaimponować potencjalnemu partnerowi.

Wspólne gotowanie i jedzenie może więc, jak widać, łączyć lub dzielić. Trzymamy kciuki za to, by miłość kwitła szczególnie często nad całkowicie roślinnymi potrawami!

AB

Featured
Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu! Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy Papież Franciszek apeluje do polityków o zerową emisję CO2 Kodeks honorowy żyraf. Walczą tylko fair play

Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony

Organizacja BirdLife opublikowała raport, z którego wynika, że populacje europejskich ptaków kurczą …

czytaj więcej

Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa

Według danych Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia, cytowanych przez portal Noizz, mamy powody do…

czytaj więcej

Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu!

Youtube i Google wypowiedziały wojnę fake newsom dotyczącym zmian klimatycznych. Uniemożliwią monety…

czytaj więcej

Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

8 października, w Światowy Dzień Ośmiornicy fundacja Compassion Polska publikuje swój raport „Przemy…

czytaj więcej

Papież Franciszek apeluje do polityków o zerową emisję CO2

Wraz z innymi przywódcami religijnymi papież Franciszek na początku tego tygodnia wystosował do świa…

czytaj więcej

Kodeks honorowy żyraf. Walczą tylko fair play

Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze obserwowali żyrafy w rezerwacie rzeki Mogalakwena w RPA i ich…

czytaj więcej
Facebook