[wppb-login]

Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań

Weronika Książek
Styczeń18/ 2021

Jeśli jesteście weganseksualni, to informujemy, że ponad połowa wegan w Wielkiej Brytanii podziela Wasz pogląd na sposób dobierania się w pary.

Jeśli nie wiecie, co ten termin oznacza, to wyjaśniamy: osoby weganseksualne to weganie i weganki, którzy nie wyobrażają sobie związków z osobami jedzącymi produkty odzwierzęce.

Nowe badanie, zlecone przez Subway w związku z wprowadzaniem na rynek nowej, roślinnej kanapki T.L.C. (Tastes Like Chicken) ujawniło, że niemal ¼ Brytyjczyków byłaby w stanie zakończyć związek z powodu niezgodności w kwestii wyborów żywieniowych. Aż 40 proc. roślinożernych respondentów unika również imprez i kolacji z niewegańskimi znajomymi. O wynikach badania informuje m.in. serwis F5:

W badaniu poruszono także kwestię osób weganoseksualnych (vegansexuals), czyli osób na diecie roślinnej, które umawiają się tylko z innymi weganami.

Opublikowany przez F5 Niedziela, 17 stycznia 2021

Z drugiej strony, aż 39 proc. Brytyjczyków jedzących mięso zastanowiłoby się kilka razy przed wejściem w relację z weganinem lub weganką. Uzasadniali to trudnością w gotowaniu dwóch posiłków, niechęcią do przyprowadzania partnera na rodzinne spotkania przy stole oraz niechęcią odczuwania winy z powodu mięsnej diety.

Jednak nie wszystko jest stracone, jeśli chodzi o miłość. Aż jedna trzecia (33 proc.) Brytyjczyków stwierdziła, że spróbowałaby przejść na dietę roślinną dla ukochanej osoby, a 19 proc. przyznało, że w jakimś momencie udawali weganina lub wegetarianina, aby zaimponować potencjalnemu partnerowi.

Wspólne gotowanie i jedzenie może więc, jak widać, łączyć lub dzielić. Trzymamy kciuki za to, by miłość kwitła szczególnie często nad całkowicie roślinnymi potrawami!

AB

Featured
Szczury laboratoryjne uratowane! Przeczytasz w numerze 3/2021: Roślinne mięso coraz popularniejsze w Polsce Samotność na fermie Naturalne sprzątanie bez tajemnic Jeśli kochasz, puść wolno

Szczury laboratoryjne uratowane!

Ponad 1300 szczurów nie zostanie wykorzystanych w źle zaplanowanym doświadczeniu na zwierzętach za o…

czytaj więcej

Przeczytasz w numerze 3/2021:

Nowy numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

SŁOWO O RÓWNOŚCI – felieton re…

czytaj więcej

Roślinne mięso coraz popularniejsze w Polsce

Roślinny zamiennik mięsa zaczął być często kupowanym produktem na polskim rynku. Vegeburgera jest te…

czytaj więcej

Samotność na fermie

Wiele lat temu umówiłem się ze znajomą hodowczynią z rodzinnego miasteczka, żeby któregoś dnia pokaz…

czytaj więcej

Naturalne sprzątanie bez tajemnic

„Wiosna, ach to ty!” – refren tej piosenki oznacza, że przyroda budzi się do życia, oraz… że zbliża …

czytaj więcej

Jeśli kochasz, puść wolno

Przedstawiamy fragment wideosłuchowiska edukacyjnego dla najmłodszych o naszym przywiązaniu do zwier…

czytaj więcej
Facebook