[wppb-login]

Pół miliona wegan w Korei Południowej. Robi wrażenie!

Weronika Książek
Styczeń05/ 2021

Zgodnie z danymi Koreańskiego Związku Wegetariańskiego, w Korei Południowej żyje około 1,5 miliona ludzi, którzy ograniczają produkty odzwierzęce i około pół miliona wegan.

Okazuje się również, że coraz więcej Koreańczyków poszukuje informacji na temat diety roślinnej. Według obszernej analizy przeprowadzonej przez The Food and Beverage News, tytuł skupiający się na przemyśle spożywczym w Korei Południowej, liczba postów na temat wegetarianizmu na wiodącym portalu tego kraju, Naver, wzrosła z nieco ponad 7 000 w 2015 r. do prawie 30 000 w 2019 r. Główną motywacją do zmiany nawyków żywieniowych była troska o zdrowie – na 63,1 proc. blogów autorzy poruszali kwestie zdrowego odżywiania, na kolejnym miejscu znalazł się aspekt etyczny diety roślinnej – 52,9 proc., środowiskowy 36,2 proc. a na końcu – motywacja ściśle dietetyczna.

Promocja diety roślinnej trafia również do mainstreamu dzięki znanym postaciom, które chętnie o niej opowiadają w mediach. Znana koreańska osobowość telewizyjna Lee Hyori, wegetarianka, promowała niedawno w swoim programie ubrania ze skóry syntetycznej. Coraz więcej marek kosmetycznych zwraca się w stronę kosmetyków wegańskich, np. Amorepacific i ich linia „Enough project”, całkowicie pozbawiona składników odzwierzęcych.

W 2019 roku Beyond Meat z powodzeniem wszedł na rynek Korei Południowej, a lokalna sieć sklepów spożywczych Lotte Mart wkrótce poszła w ich ślady, wprowadzając w maju linię Gogi Daesin („zamiast mięsa”). Na rynek koreański trafił również Impossible Foods, a sieć Lotte’s Lotteria wprowadziła w lutym 2020 swojego „Miracle Burgera”.

Trend roślinny obejmuje również tradycyjne przekąski – sieć spożywcza GS25 wprowadziła wegańskie tteokbokki do swojej oferty produktów instant, dając wegetarianom i weganom możliwość delektowania się popularną przekąską z pikantnym ciastem ryżowym w podróży.
Również koreańska armia dostrzega nadchodzące zmiany i już niebawem osoby odbywające służbę wojskową, będą mogły korzystać z diety wegetariańskiej oraz wegańskiej. Jest to krok nie tylko w stronę osób, które rezygnują z produktów pochodzenia zwierzęcego z przyczyn religijnych, ale również światopoglądowych.

AB

Featured
Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy! Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów! Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny! Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat: Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy!

Prenumerujesz cyfrowo Magazyn Vege? To świetnie! Mamy dla Ciebie prezent od Zakwasowni – zniżkę na z…

czytaj więcej

Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań

Jeśli jesteście weganseksualni, to informujemy, że ponad połowa wegan w Wielkiej Brytanii podziela W…

czytaj więcej

UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Czy jeśli ktoś nie przeszedł dotąd na weganizm z powodu troski o zwierzęta, środowisko lub własne zd…

czytaj więcej

Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny!

Mrozy są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt – alarmują fundacje prozwierzęce. I apelują, by staran…

czytaj więcej

Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat:

Kim Kardashian West postanowiła na dobry początek 2021 roku zadbać ze szczególną troską o ciało i um…

czytaj więcej

Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Aż pół miliona osób zadeklarowało udział w Veganuary, czyli wyzwaniu polegającym na rozpoczęciu roku…

czytaj więcej
Facebook