Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

W Wielkiej Brytanii powstaje największa w Europie fabryka wegańskiego mięsa

grudzień 14 2020

Wielka Brytania wita największą w Europie fabrykę wegańskiego mięsa, która zaspokaja szybko rosnący popyt na mięso pochodzenia roślinnego.

Producenci Plant & Bean ogłosili uruchomienie swojego 65-hektarowego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Lincolnshire w Anglii. Plant & Bean będą tworzyć burgery i kiełbaski na bazie roślin, głównie z soi niemodyfikowanej genetycznie. Jednak twierdzą, że są otwarci również na inne białka roślinne, takie jak między innymi bób i groch.

The new factory will enable efficient product distribution across Europe, helping plant-based brands to meet the…

Opublikowany przez Vegan Food and Living Niedziela, 13 grudnia 2020

Plant & Bean, wcześniej znany jako oddział produktów bezmięsnych w Brecks Foods, ma udokumentowane 20-letnie doświadczenie w opracowywaniu produktów mięsnych pochodzenia roślinnego dla wiodących na rynku marek i sprzedawców detalicznych.

Firma nawiązała również współpracę z Friffith Foods, wyspecjalizowanym producentem i dostawcą składników białek sojowych, aby poprawić jakość i obniżyć koszty produktów mięsnych pochodzenia roślinnego.

Jak zapewniają producenci, będzie to klucz do stworzenia pysznego, zdrowego i niedrogiego mięsa na bazie roślin, dostępnego dla każdego.

KK