Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Chiny budują największą na świecie, wielopiętrową farmę świń

grudzień 10 2020

Olbrzymich rozmiarów chińska farma będzie około 10 razy większa od typowego obiektu hodowlanego w USA. Pomieści aż 84 tysiące loch wraz z ich potomstwem.

Chiński producent Muyuan Foods zbudował największą na świecie wielopiętrową farmę świń, mimo obaw, że nowy szczep świńskiej grypy może być przyczyną potencjalnej pandemii. W zeszłym roku ogłoszono, że nawet 200 milionów świń może zostać poddanych ubojowi z powodu wybuchu afrykańskiego pomoru świń, który rozprzestrzenił się w całym kraju.

Chinese hog producer builds world’s largest pig farm.

The new farm, which began construction in March and started…

Opublikowany przez Animal Reality Exposed Wtorek, 8 grudnia 2020

Hodowla będzie składać się z 21 kilkupiętrowych hal, w których znajdzie się aż 84 tysiące loch wraz z ich potomstwem. Chińska firma planuje już budowę kolejnych hodowli i zapowiada, że ma wystarczająco ziemi, by hodować 80 milionów świń.

Hodowla będzie miała katastrofalne skutki dla zwierząt, środowiska i ludzi. Nie tylko jest niehumanitarna – zwierzęta trzymane są w ciasnych kojcach, bez dostępu do słońca, trawy czy świeżego powietrza, ale i zwiększa ryzyko kolejnej epidemii. Ponadto rosnące spożycie mięsa i skutkiem tego wielkie przemysłowe hodowle przyczyniają się do wyniszczania środowiska naturalnego.

KK