[wppb-login]

Więzienia w Arizonie zastąpiły produkty halal i koszerne opcjami wegańskimi

Weronika Książek
Sierpień31/ 2020

Więzienia w Arizonie serwują teraz dania roślinne. Departament Więziennictwa stanu Arizona zastąpił potrawy halal i koszerne posiłkami wegańskimi.

Więzienia w Arizonie serwują teraz dania roślinne. Departament Więziennictwa Stanu Arizona (ADOC) zastępuje żywność halal i koszerną posiłkami wegańskimi.

ADOC dokonał zmiany 1 sierpnia. Bill Lamoreaux, rzecznik ADOC, powiedział Phoenix New Times , że więzienia „otwierają się na możliwość włączenia się w zmieniające się potrzeby dietetyczne osadzonych”.

Więźniowie muzułmańscy i żydowscy, którzy wcześniej mieli przygotowywane specjalne posiłki zgodne z zasadami religijnymi muszą teraz spożywać wspólny posiłek. Nie są już w stanie wybierać co jedzą na podstawie swoich preferencji.
Patrick Bearup, więzień z celi śmierci i praktykujący Żyd mesjanistyczny twierdzi, że jest to pogwałcenie jego praw konstytucyjnych. W odpowiedzi na zmiany złożył skargę.

Lamoreaux twierdzi, że imamowie i rabini dokonali przeglądu wegańskiego posiłku i twierdzą, że „spełnia on religijne standardy halal oraz koszerności a ponadto są wegańskie”.

Więźniowie, którzy nie wymagają posiłków koszernych lub halal, mogą również poprosić o opcję wegańską.

Więzienia stawiają na posiłki roślinne

Arizona nie jest pierwszym stanem, który oferuje więźniom wegańskie posiłki.

W grudniu 2019 roku Departament Więziennictwa Nowego Jorku wprowadził bezmięsne poniedziałki dla wszystkich osadzonych, funkcjonariuszy więziennych i pracowników więzienia.

Cynthia Brann z komisji korekcyjnej twierdzi, że menu Departamentu Korekt Nowego Jorku przekracza już wiele norm FDA.

– Dołączając do inicjatywy bezmięsnych Poniedziałków, raz w tygodniu zapewniamy bardziej zróżnicowane posiłki – powiedziała New York Daily News.

– Jesteśmy również dumni z tego, że możemy promować zdrowszą dla planety dietę z mniejszym śladem węglowym – dodała Brann.– Mamy nadzieję, że ludzie opuszczają nasze mury bardziej świadomi korzyści płynących z diety o zmniejszonej zawartości mięsa – korzyści zarówno dla zdrowia, jak i dla planety.

We wrześniu 2018 roku były gubernator Kalifornii Jerry Brown podpisał ustawę SB 1138 , nakładając na szpitale stanowe i więzienia obowiązek oferowania pacjentom i więźniom co najmniej jednej zdrowej opcji wegańskiej podczas każdego posiłku.

Rada Nadzorcza San Francisco zagłosowała za zmniejszeniem spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego w więzieniach i szpitalach.
Więzienia miejskie muszą zmniejszyć ilość kupowaneg mięsa, nabiału i produktów jajecznych o 50 procent w 2024 roku. Szpitale publiczne mają do roku 2023 ograniczyć zakupy produktów pochodzenia zwierzęcego o 15 procent.

Nowa ustawa oczekuje obecnie na podpis prezydenta miasta.

Featured
Bananowe pankejki od Atelier Smaku! (10. urodziny VEGE) Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Bananowe pankejki od Atelier Smaku! (10. urodziny VEGE)

Oto przepis na pankejki, które Jola i Mirek przygotowali dla nas na żywo w ramach obchodów 10. urodz…

czytaj więcej

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej
Facebook