Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

UK: Tesco wprowadzi wegańskiego indyka na Boże Narodzenie 2020

sierpień 31 2020

Brytyjski supermarket Tesco właśnie udostępnił swoją wegańską ofertę bożonarodzeniową, obejmującą roślinną pieczeń z indyka i przystawki.

Tesco wprowadza w tym roku wegańskiego indyka jako część swojej bożonarodzeniowej oferty.

Sezonowe dania główne obejmują świąteczną pieczeń orzechową szefa kuchni, świąteczną pieczeń bezmięsną, wegańskiego Wellingtona i pieczeń przypominającą indyka. Wegański indyk łączy w sobie białko sojowe i pszeniczne oraz tradycyjny farsz z szałwii i cebuli.

– Wszystko sprowadza się do tekstury i użycia kombinacji białek soi i pszenicy, trochę przypominających seitan. Jest to pierwszy tego typu produkt i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy go wprowadzić w tym roku – twierdzi współzałożyciel Wicked Kitchen i szef kuchni Tesco oraz dyrektor ds. innowacji roślinnych, Derek Sarno. – Aromaty są po prostu niesamowite. To wspaniały element centralny. Spożywając to danie cieszyłbym się wszystkimi tymi smakami w tym samym czasie.

Nowe menu obejmuje także przystawki i przekąski, takie jak skrzydełka bez kurczaka, dip do wegańskich krewetek od Wicked Kitchen i paluszki z wegańskiej mozarelli.

🎄 Tesco has unveiled its jam-packed vegan range for Christmas 2020 🎅

The big day might be over four months away, but…

Opublikowany przez Vegan-Friendly UK Sobota, 29 sierpnia 2020

Dostępne są również bezmięsne parówki w cieście szefa kuchni, pulpety z szałwią i cebuli wzbogacone białkiem grochu oraz grillowany owoc chlebowca. Na deser Tesco wprowadza imbirowe ciasto herbaciane od Wicked Kitchen i wegańskie mince pie.

– Dzięki wytwarzaniu tych wszystkich produktów roślinnych [przyjmowanie wegańskich gości] jest łatwe i przyjemne – kontynuował Sarno. – To zupełnie bezstresowe. Dania roślinne nie tylko są pyszne i wyglądają niesamowicie, ale pasują do świątecznego klimatu. To coś, co zasmakuje również każdemu mięsożercy.

Wegańskie potrawy świąteczne w Tesco

W ubiegłym roku Tesco po raz pierwszy wprowadziło na rynek wegańskie parówki w cieście, które zostały całkowicie wyprzedane. Asortyment 2019 obejmował również świąteczny wieniec wypełniony nadzieniem z kabaczka i inne dania główne na bazie warzyw.
Wicked Kitchen wprowadziła również sezonowe warianty swoich gotowych dań, w tym opcje z białkiem grochu i nadzieniem z indyka.

Tesco zwiększyło swoją ofertę żywności wegańskiej o 900 procent w 2019 roku. Sieć supermarketów wprowadziła na rynek linię Plant Chef, obejmującą niedrogie gotowe dania. Nowy asortyment zwiększył całkowitą liczbę produktów wegańskich Tesco z 32 do 300.

– Moją osobistą misją jest uczynienie Tesco siecią roślinną, która będzie punktem odniesienia dla innych – powiedział Sarno.– W ten sposób zmienimy świat.

  • Oryginalny artykuł: Live Kindly
  • Tłumaczenie: Agnieszka Filip