[wppb-login]

Szklanka do połowy pusta

Weronika Książek
Sierpień31/ 2020

Zewsząd płynie przekaz, że pesymizmu należy się wyzbyć, a nasze życie zmieni się na lepsze, kiedy tylko przestaniemy widzieć świat w czarnych barwach. Tymczasem okazuje się, że pesymizm… często się przydaje!

Irytują nas eksperci, którzy niemal na każde pytanie odpowiadają „to zależy”, podczas gdy chcielibyśmy jak najszybciej otrzymać wskazówki, znaleźć rozwiązanie problemu lub rozstrzygnąć spór o dane zagadnienie z naszym rozmówcą (oczywiście na naszą korzyść). Trudno się dziwić, że przyzwyczajeni do błyskawicznej pracy internetowych wyszukiwarek i powszechnej dostępności produktów do natychmiastowego użycia również oczekujemy odpowiedzi w formie instant. Nadmiar płynących zewsząd informacji, wieczny pośpiech, jak również obawa o to, że jeśli zwolnimy tempo, coś ciekawego nas ominie (to zjawisko doczekało się już nawet własnej nazwy – fear of missing out, w skrócie FOMO), a wybór rozrywek czy wartych odwiedzenia miejsc jest ogromny, sprawia, że zamiast sięgać po wyczerpujące dany temat, wnikliwe opracowania, zadowalamy się samymi nagłówkami tekstów lub nawet tytułami, z których wyciągamy wnioski i przyjmujemy ich treść za pewnik, pomijając kontekst artykułu, wyjątki czy poziom pewności. W poprzednim numerze „Vege” staraliśmy się Was przekonać, że stres nie zawsze działa na naszą niekorzyść i nie musimy go unikać za wszelką cenę. Teraz spróbujemy zrobić to samo z pesymizmem.

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Featured
Anglia żegna plastikowe słomki Przeczytasz w numerze 10/2020 Ogrzej mnie Magiczna witamina Nie chudnę, mam hashi Omlet forever!

Anglia żegna plastikowe słomki

Już jutro wchodzi w Anglii w życie stosowania plastikowych słomek, mieszadełek i patyczków do uszu. …

czytaj więcej

Przeczytasz w numerze 10/2020

Nowy numer już w kioskach. Zobaczcie, co dla Was mamy!
TO JUŻ 10 LAT! – felieton redaktora naczelne…

czytaj więcej

Ogrzej mnie

Październik to czas, kiedy warto wyciągnąć z szafy ciepłe swetry, a w kuchni sięgnąć po przepisy na …

czytaj więcej

Magiczna witamina

Kojarzy się z cytrusami i wszystkim, co kwaśne w smaku. Jest uważana za najlepszą broń przeciwko sez…

czytaj więcej

Nie chudnę, mam hashi

Hashimoto, czyli autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, aż 10–20 razy częściej dotyka kobiety, a ryz…

czytaj więcej

Omlet forever!

W wielu domach omlet obsługuje zarówno śniadanie, obiad, jak i kolacja. Danie to otwiera niesamowite…

czytaj więcej
Facebook