[wppb-login]

Szklanka do połowy pusta

Weronika Książek
Sierpień31/ 2020

Zewsząd płynie przekaz, że pesymizmu należy się wyzbyć, a nasze życie zmieni się na lepsze, kiedy tylko przestaniemy widzieć świat w czarnych barwach. Tymczasem okazuje się, że pesymizm… często się przydaje!

Irytują nas eksperci, którzy niemal na każde pytanie odpowiadają „to zależy”, podczas gdy chcielibyśmy jak najszybciej otrzymać wskazówki, znaleźć rozwiązanie problemu lub rozstrzygnąć spór o dane zagadnienie z naszym rozmówcą (oczywiście na naszą korzyść). Trudno się dziwić, że przyzwyczajeni do błyskawicznej pracy internetowych wyszukiwarek i powszechnej dostępności produktów do natychmiastowego użycia również oczekujemy odpowiedzi w formie instant. Nadmiar płynących zewsząd informacji, wieczny pośpiech, jak również obawa o to, że jeśli zwolnimy tempo, coś ciekawego nas ominie (to zjawisko doczekało się już nawet własnej nazwy – fear of missing out, w skrócie FOMO), a wybór rozrywek czy wartych odwiedzenia miejsc jest ogromny, sprawia, że zamiast sięgać po wyczerpujące dany temat, wnikliwe opracowania, zadowalamy się samymi nagłówkami tekstów lub nawet tytułami, z których wyciągamy wnioski i przyjmujemy ich treść za pewnik, pomijając kontekst artykułu, wyjątki czy poziom pewności. W poprzednim numerze „Vege” staraliśmy się Was przekonać, że stres nie zawsze działa na naszą niekorzyść i nie musimy go unikać za wszelką cenę. Teraz spróbujemy zrobić to samo z pesymizmem.

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Featured
UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów! Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny! Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat: Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu Wokalista Rammstein poleca warzywne burgery Pół miliona wegan w Korei Południowej. Robi wrażenie!

UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Czy jeśli ktoś nie przeszedł dotąd na weganizm z powodu troski o zwierzęta, środowisko lub własne zd…

czytaj więcej

Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny!

Mrozy są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt – alarmują fundacje prozwierzęce. I apelują, by staran…

czytaj więcej

Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat:

Kim Kardashian West postanowiła na dobry początek 2021 roku zadbać ze szczególną troską o ciało i um…

czytaj więcej

Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Aż pół miliona osób zadeklarowało udział w Veganuary, czyli wyzwaniu polegającym na rozpoczęciu roku…

czytaj więcej

Wokalista Rammstein poleca warzywne burgery

Till Lindemann, frontman niemieckiej metalowej kapeli Rammstein promuje dietę wegańską w ramach akcj…

czytaj więcej

Pół miliona wegan w Korei Południowej. Robi wrażenie!

Zgodnie z danymi Koreańskiego Związku Wegetariańskiego, w Korei Południowej żyje około 1,5 miliona l…

czytaj więcej
Facebook