Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Nando’s wprowadza wegańskie kurczaki w Australii

sierpień 31 2020

Popularna sieć restauracji Nando’s wprowadziła na rynek w Australii burgera The Great Pretender z wegańskim odpowiednikiem kurczaka. Nando’s wprowadził na rynek wegańskie burgery w Australii.

Burger The Great Pretender – który zawiera placek na bazie grochu i białka pszenicy – był początkowo testowany w lokalizacjach Nando’s w całym Queensland. Sieć niedawno ogłosiła, że nowy burger jest teraz dostępny we wszystkich 270 australijskich lokalizacjach.

Sam burger jest pochodzenia roślinnego, ale potrzebne są pewne poprawki, aby posiłek był wegański. Pieczywa Nando, z wyjątkiem miękkiej białej bułki, która zawiera nabiał, są wegańskie. Sos natomiast trzeba zastąpić aioli z peri-peri. Firma podaje jednak, opcje wegańskie przygotowuje się na wspólnym grillu wraz z mięsem.

Szef kuchni Nando, Mario Manabe, opisuje The Great Pretender jako podobnego w konsystencji i smaku do burgera z kurczaka. Po ugotowaniu karmelizuje się i pachnie jak mięso.

– Testy sensoryczne pokazały nam, że ci, którzy nigdy nie jedli roślinnych alternatyw mięsnych lub być może trochę wahali się, czy spróbować „imitacji mięsa”, naprawdę polubili burgera Great Pretender i powiedzieli, że zjedzą go ponownie – podał Manabe w oświadczeniu.

W zeszłym roku raport niezależnej firmy badawczej Roy Morgan ujawnił, że 2,5 miliona Australijczyków nie je już mięsa. Hungry Jack’s – australijska wersja Burger King – serwuje opcje wegańskie, a w zeszłym roku Pizza Hut wprowadziła na rynek wegański ser na terenie całego kraju. Domino’s również oferuje wiele opcji roślinnych, w tym wegańską szynkę, pepperoni i kiełbasę.

W czasie procesu w Queensland Manabe powiedział, że nowy burger bezmięsny sieci zaspokaja rosnący popyt w całym kraju.

– Naszym celem jest, aby posiłki w Nando’s były dla wszystkich – mówi. – Ten dodatek z pewnością pomoże w zaspokojeniu stale zmieniających się nawyków żywieniowych Australii.

Sieci fast foodów wprowadzają wegańskiego kurczaka

Założona w RPA firma Nando’s ma obecnie ponad 1000 lokalizacji na całym świecie. Sieć jest popularna w Wielkiej Brytanii, chociaż nie jest potwierdzone, czy i kiedy wprowadzi opcje wegańskie w tym kraju.

Nando’s Australia 🇦🇺 has launched a vegan chicken burger!⁠

The Great Pretender burger 🍔 which is made from pea and…

Opublikowany przez Veganuary Czwartek, 27 sierpnia 2020

Jednak KFC już wypuściło na rynek wegańskie burgery przypominające kurczaka. Zero Chicken Burger miał swój debiut w styczniu.

– Pułkownik chciał powitać wszystkich przy swoim stole – twierdzi Ira Dubinksky, dyrektor ds. Innowacji w KFC UK i Irlandii. – Teraz weganie, fleksitarianie i fani smażonych kurczaków mogą wspólnie cieszyć się smakiem naszego oryginalnego przepisu. Ciężko pracowaliśmy, aby udoskonalić smak i stworzyć wegańskiego burgera, z którego pułkownik byłby dumny. To smak KFC, tylko bez kurczaka.

Burger Nando’s The Great Imposter jest już dostępny w całym kraju.