[wppb-login]

Chiny: wkrótce zakaz spożywania dzikich zwierząt w całym kraju!

Weronika Książek
Sierpień28/ 2020

„Global Times” informuje, że Chiny zamierzają wydać krajowy zakaz spożywania dzikich zwierząt. Do końca września wszystkie prowincje mają zakończyć prace nad projektem – jest to następstwo decyzji chińskiego organu ustawodawczego z 24 lutego o zakazie konsumpcji dzikich zwierząt i nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami.

Oprócz zakazu, ma zostać ustanowiony również mechanizm nadzorczy, który ma mobilizować prowincje, które gorzej sobie radzą z egzekwowaniem obowiązujących regulacji.

Chińskie władze leśne podkreślają, że są zdeterminowane, aby podjąć dalsze wysiłki w celu skorygowania i powstrzymania sztucznego rozmnażania dzikich zwierząt, ale jednocześnie chcą chronić interesy byłych hodowców dzikich zwierząt.

– To pokazuje determinację Chin w ochronie dzikich zwierząt, utrzymaniu bioróżnorodności i zapewnienia zdrowia publicznego – powiedział w wywiadzie dla „Global Times” Qian Yefang, profesor ze szkoły prawa i polityki na Zhejiang Sci-Tech University. Qian przypomniał, że należy również zająć się zatrudnieniem ludzi z branży hodowli dzikich zwierząt.

Krajowa Administracja Leśnictwa i Łąk w Chinach podała, że jak dotąd 25 chińskich prowincji podjęło działania mające na celu skorygowanie hodowli dzikich zwierząt, a 19 prowincji opracowało plany rekompensat w celu wsparcia poprzednich hodowców dzikich zwierząt.

Hodowla dzikich zwierząt była kluczowym projektem ograniczania ubóstwa w rejonach, gdzie ono najsilniej występuje, takich jak obszary w prowincji Guangdong w południowych Chinach i regionie autonomicznym Guangxi Zhuang.

Niestety, zakaz nie obejmie wszystkich form wykorzystywania dzikich zwierząt.

Qiu Guoqiang, szef Deqing Wetland and Wildlife Protection Administration w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach zadeklarował, że odtąd węże, które były wcześniej w tym rejonie używane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, będą wyłącznie wykorzystywane w przemyśle leczniczym, co pozostanie jeszcze legalne.

Jest to jednak zdecydowanie poważny krok w dobrym kierunku – oby Chiny na tym nie poprzestawały!

AB

Featured
Będą emerytury dla zwierząt w służbach mundurowych Leczenie przez jedzenie - książka Neala Barnarda Uwaga! Upały! Zadbaj o psa! Pierwszy wspólny raport IPCC i IPBES. Jak skutecznie chronić klimat? Wystarczy 1 wegański posiłek dziennie by zmniejszyć ryzyko zawału UE: To koniec hodowli klatkowej!

Będą emerytury dla zwierząt w służbach mundurowych

Rząd przyjął projekt ustawy, która reguluje status zwierząt w Policji i innych służbach mundurowych …

czytaj więcej

Leczenie przez jedzenie - książka Neala Barnarda

Niektóre z najbardziej uciążliwych problemów zdrowotnych znajdują zaskakujące rozwiązanie. Kłopoty z…

czytaj więcej

Uwaga! Upały! Zadbaj o psa!

Jak pomóc naszemu czworonogowi przetrać porę, kiedy żar leje się z nieba?

1. Zapewnij stały dostę…

czytaj więcej

Pierwszy wspólny raport IPCC i IPBES. Jak skutecznie chronić klimat?

Jak mądrze chronić bioróżnorodność? Eksperci: żądnej drogi na skróty!

Bioróżnorodność i zmiana k…

czytaj więcej

Wystarczy 1 wegański posiłek dziennie by zmniejszyć ryzyko zawału

Czasopismo „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism” opublikowało badanie, z którego wyni…

czytaj więcej

UE: To koniec hodowli klatkowej!

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie zakazu hodowli zwierząt w klatkach. Wezwał Komisję …

czytaj więcej
Facebook