Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Chiny: wkrótce zakaz spożywania dzikich zwierząt w całym kraju!

sierpień 28 2020

„Global Times” informuje, że Chiny zamierzają wydać krajowy zakaz spożywania dzikich zwierząt. Do końca września wszystkie prowincje mają zakończyć prace nad projektem – jest to następstwo decyzji chińskiego organu ustawodawczego z 24 lutego o zakazie konsumpcji dzikich zwierząt i nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami.

Oprócz zakazu, ma zostać ustanowiony również mechanizm nadzorczy, który ma mobilizować prowincje, które gorzej sobie radzą z egzekwowaniem obowiązujących regulacji.

Chińskie władze leśne podkreślają, że są zdeterminowane, aby podjąć dalsze wysiłki w celu skorygowania i powstrzymania sztucznego rozmnażania dzikich zwierząt, ale jednocześnie chcą chronić interesy byłych hodowców dzikich zwierząt.

– To pokazuje determinację Chin w ochronie dzikich zwierząt, utrzymaniu bioróżnorodności i zapewnienia zdrowia publicznego – powiedział w wywiadzie dla „Global Times” Qian Yefang, profesor ze szkoły prawa i polityki na Zhejiang Sci-Tech University. Qian przypomniał, że należy również zająć się zatrudnieniem ludzi z branży hodowli dzikich zwierząt.

Krajowa Administracja Leśnictwa i Łąk w Chinach podała, że jak dotąd 25 chińskich prowincji podjęło działania mające na celu skorygowanie hodowli dzikich zwierząt, a 19 prowincji opracowało plany rekompensat w celu wsparcia poprzednich hodowców dzikich zwierząt.

Hodowla dzikich zwierząt była kluczowym projektem ograniczania ubóstwa w rejonach, gdzie ono najsilniej występuje, takich jak obszary w prowincji Guangdong w południowych Chinach i regionie autonomicznym Guangxi Zhuang.

Niestety, zakaz nie obejmie wszystkich form wykorzystywania dzikich zwierząt.

Qiu Guoqiang, szef Deqing Wetland and Wildlife Protection Administration w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach zadeklarował, że odtąd węże, które były wcześniej w tym rejonie używane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, będą wyłącznie wykorzystywane w przemyśle leczniczym, co pozostanie jeszcze legalne.

Jest to jednak zdecydowanie poważny krok w dobrym kierunku – oby Chiny na tym nie poprzestawały!

AB