[wppb-login]

Chiny: wkrótce zakaz spożywania dzikich zwierząt w całym kraju!

Weronika Książek
Sierpień28/ 2020

„Global Times” informuje, że Chiny zamierzają wydać krajowy zakaz spożywania dzikich zwierząt. Do końca września wszystkie prowincje mają zakończyć prace nad projektem – jest to następstwo decyzji chińskiego organu ustawodawczego z 24 lutego o zakazie konsumpcji dzikich zwierząt i nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami.

Oprócz zakazu, ma zostać ustanowiony również mechanizm nadzorczy, który ma mobilizować prowincje, które gorzej sobie radzą z egzekwowaniem obowiązujących regulacji.

Chińskie władze leśne podkreślają, że są zdeterminowane, aby podjąć dalsze wysiłki w celu skorygowania i powstrzymania sztucznego rozmnażania dzikich zwierząt, ale jednocześnie chcą chronić interesy byłych hodowców dzikich zwierząt.

– To pokazuje determinację Chin w ochronie dzikich zwierząt, utrzymaniu bioróżnorodności i zapewnienia zdrowia publicznego – powiedział w wywiadzie dla „Global Times” Qian Yefang, profesor ze szkoły prawa i polityki na Zhejiang Sci-Tech University. Qian przypomniał, że należy również zająć się zatrudnieniem ludzi z branży hodowli dzikich zwierząt.

Krajowa Administracja Leśnictwa i Łąk w Chinach podała, że jak dotąd 25 chińskich prowincji podjęło działania mające na celu skorygowanie hodowli dzikich zwierząt, a 19 prowincji opracowało plany rekompensat w celu wsparcia poprzednich hodowców dzikich zwierząt.

Hodowla dzikich zwierząt była kluczowym projektem ograniczania ubóstwa w rejonach, gdzie ono najsilniej występuje, takich jak obszary w prowincji Guangdong w południowych Chinach i regionie autonomicznym Guangxi Zhuang.

Niestety, zakaz nie obejmie wszystkich form wykorzystywania dzikich zwierząt.

Qiu Guoqiang, szef Deqing Wetland and Wildlife Protection Administration w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach zadeklarował, że odtąd węże, które były wcześniej w tym rejonie używane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, będą wyłącznie wykorzystywane w przemyśle leczniczym, co pozostanie jeszcze legalne.

Jest to jednak zdecydowanie poważny krok w dobrym kierunku – oby Chiny na tym nie poprzestawały!

AB

Featured
Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje Izrael przeciwko futrom

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej

Izrael przeciwko futrom

Wykorzystywanie futer i skór w modzie jest niemoralne – mówi izraelska minister ochrony środowiska.

czytaj więcej
Facebook