[wppb-login]

Wegańskie krewetki: hit 2020

Weronika Książek
Sierpień23/ 2020

Kolejny sukces wegańskiego produktu w kulinarnym mainstreamie! Amerykański portal branżowy Prepared Foods uznał wegańskie krewetki za najbardziej przełomowy gotowy produkt 2020 roku.
Zwycięzca to niewielka, rodzinna firma The Plant Based Seafood Corp., z 20-letnim doświadczeniem w branży owoców morza. Tworzą ją wyłącznie kobiety, którym przyświeca wyższy cel: chcą tworzyć smaczne i zdrowe produkty, które odciążą morza i oceany.

Mind Blown to stworzona przez nie, nowatorska linia bezsojowych produktów imitujących owoce morza, powstała na bazie roślin, które naśladują wygląd, smak i teksturę oryginałów. Wszystkie produkty tej linii są nie tylko wegańskie i pozbawione soi – nie zawierają również glutenu, kukurydzy, konserwantów czy wzmacniaczy smaku. Oprócz „zwycięskich” krewetek Mind Blown Coconut Shrimp, w skład linii wchodzą również produkty imitujące np. ciasteczka krabowe.

The Plant Based Seafood Corp. kupiła niedawno zakład produkcyjny i sklep detaliczny na wyspie Gwynn w Wirginii. W nowym, wielofunkcyjnym obiekcie powstanie osobna Kuchnia Innowacji, w której nowe produkty i składniki będą opracowywane, testowane i fotografowane. Na posesji powstanie też szklarnia do uprawy ziół leczniczych, grzybów, przypraw i wodorostów z wyspy.
Marka stawia na prężny rozwój i zamierza pracować nad wynalezieniem kolejnych smaków ich istniejącej linii i dodaniem produktów z imitacji m.in. homara.

AB

Featured
Bananowe pankejki od Atelier Smaku! (10. urodziny VEGE) Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Bananowe pankejki od Atelier Smaku! (10. urodziny VEGE)

Oto przepis na pankejki, które Jola i Mirek przygotowali dla nas na żywo w ramach obchodów 10. urodz…

czytaj więcej

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej
Facebook