[wppb-login]

Samorządowcy w Londynie: stawiamy na bezmięsny catering

Weronika Książek
Lipiec30/ 2020

Rada dzielnicy Enfield w Londynie postanowiła wyeliminować mięso z menu na organizowanych przez siebie imprezach. Od grudnia na wszelkich wydarzeniach będą serwowane wyłącznie posiłki wegetariańskie i wegańskie.

Ma to związek z tegorocznym „action planem”, w którym jednym z celów znalazła się walka ze kryzysem klimatycznym. Ian Barnes, zastępca przewodniczącego Rady Enfield oświadczył, że władze lokalne chcą osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Sam Calvert z The Vegan Society powiedziała dziennikowi London Evening Standard, że społeczeństwo z zadowoleniem przyjmuje decyzję Rady Enfield.

– Porównanie wyprodukowanej jak najmniej szkodliwie dla środowiska wołowiny z białkiem roślinnym, takim jak groszek, pokazuje, że wołowina jest odpowiedzialna za zużycie sześć razy więcej gazów cieplarnianych i 36 razy więcej ziemi – powiedziała Calvert.

Decyzja Rady spotkała się jednak również z krytyką – Mo Metcalf-Fisher z Countryside Alliance nazwał decyzję zakazu spożywania mięsa „okropnym posunięciem”. Napisał na Twitterze: „Ten zakaz pokazuje, że [Rada Enfield] nie rozumie, jak produkuje się mięso w tym kraju. Dzięki brytyjskim praktykom rolniczym należy do najbardziej zrównoważonych na świecie. Nic dziwnego, że konsultacje społeczne dotyczące tego jednego… okropnego posunięcia były ograniczone”.

Nie ulega jednak wątpliwości, że decyzja Rady to właściwy krok w stronę neutralności klimatycznej – a także do zmniejszenia cierpienia zwierząt!

AB

Featured
Rewolucja dla zwierząt! "Głupi" pies, "mądry" człowiek. O naszym antropocentyzmie [Vege premium] Dziś w Sejmie: pierwsze czytanie „Piątki dla zwierząt” W lesie nie ma kranów Rośnie popularność weganizmu. I świetnie! Arktyka dramatycznie skurczy się do końca tego wieku [Vege premium]

Rewolucja dla zwierząt!

Sejm przyjął nowelizację zakazującą m.in. chowu zwierząt na futra i ograniczającą ubój rytualny.

czytaj więcej

"Głupi" pies, "mądry" człowiek. O naszym antropocentyzmie [Vege premium]

Ciekawi mnie to podejście ludzi do tematu zwierząt. Zamiast skupić się na ich cudownej wyjątkowości,…

czytaj więcej

Dziś w Sejmie: pierwsze czytanie „Piątki dla zwierząt”

Jak podaje serwis 300polityka pierwsze czytanie noweli ustawy odbędzie się w środę 16 września o god…

czytaj więcej

W lesie nie ma kranów

Las umiera. Widziałam to wczoraj.

Jeszcze tydzień temu pysznił się soczystą zielenią. Ścieżka wił…

czytaj więcej

Rośnie popularność weganizmu. I świetnie!

Polacy rezygnują z mięsa. Zakwasownia: od kilku lat żyjemy w nowej epoce!

Rezygnacja ze spoży…

czytaj więcej

Arktyka dramatycznie skurczy się do końca tego wieku [Vege premium]

Naukowcy szacują, że do lat 50. obecnego wieku pozostanie około 520 tys. km2 lodowca na Antarktydzie…

czytaj więcej
Facebook