Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Wegańskie tacos prosto od Maczety

lipiec 29 2020

Aktor Danny Trejo, znany z około 300 ról czarnych charakterów, od niedawna ma nowy cel w życiu. Filmowy Machete karmi teraz ludzi organicznymi, wegańskimi tacosami!

Jeszcze niedawno Trejo – amerykański aktor meksykańskiego pochodzenia – mówił, że „to chyba niezgodne z prawem, żeby Meksykanin był wegetarianinem”. Tymczasem restauracje jego sieci Trejo’s Tacos oraz Trejo’s Cantina, serwują różne opcje nadzienia, m.in. z jackfruitem czy kalafiorem, a menu można znaleźć np. cieszące się dużym zainteresowaniem Black Pepper Tofu taco – składające się z ekologicznego, smażonego tofu, chilli Serrano, cebuli i kolendry, podawane w ręcznie robionej tortilli kukurydzianej z mnóstwem wegańskich sals i dodatków.

Na tym nie kończą się jednak ambicje Danny’ego w zakresie urozmaicania wegańskiego menu – aktor postanowił nawiązać współpracę z producentem Beyond Meat, co zaowocuje wprowadzeniem do jego restauracji Beyond Taco oraz Beyond Tortilli!
Trejo przyznał, że uwielbia produkty Beyond Meat. Uważa, że smakują jak mięso.

Aktor od lat stara się odżywiać zdrowo i eliminować ze swojej diety przetworzoną żywność. Wielokrotnie zabierał głos w sprawie niezdrowych nawyków żywieniowych Amerykan i szerzącej się, również wśród dzieci i młodzieży, otyłości.

– Dieta jest wszystkim – mówi Trejo. – Mam 76 lat i nadal mogę grać 50-letniego gangstera!

AB