[wppb-login]

Mięso do lamusa!

Weronika Książek
Lipiec05/ 2020

Patrick Brown, szef Impossible Foods, wieszczy rychły koniec ery mięsnej. Według założyciela koncernu, w ciągu maksymalnie piętnastu lat, branża mięsa upadnie, bo roślinne zamienniki całkowicie wyeliminują produkty mięsne.

W wywiadzie dla programu „Mad Money”, w amerykańskiej telewizji CNBC Brown powiedział: – Z żywieniowego punktu widzenia nasze produkty odpowiadają jakości białka i zawartości produktów zwierzęcych, które zastępują – i dodał: – Nasz produkt jest wyraźnym zwycięzcą z punktu widzenia zdrowia i żywienia.

Prezes Impossible Food jest zdania, że świadomość społeczeństwa rośnie, w związku z czym transformacja sposobu żywienia jest nieunikniona. Na potwierdzenie skali tych tej zmian, Impossible Foods podpisało umowę z siecią Starbucks odnośnie wprowadzenia do większości amerykańskich restauracji tej sieci wegetariańskiej kanapki Impossible Breakfast Sandwich.

Firmie szczególnie zależało na przedostaniu się ze swoimi produktami do sieci Starbucks z uwagi na fakt, że aż 1/3 ludzi w wieku 18-29 lat odwiedza jej restauracje co najmniej raz w miesiącu, a ta grupa wiekowa stanowi docelową klientelę Impossible Foods.

Warto odnotować, że Impossible Foods znalazła się w rankingu CNBC 2020 Disruptor 50, na którym figurują firmy będące w epicentrum globalnych zmian. To wiele mówi o pozycji marek roślinnych na światowych rynkach!

AB

Featured
10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje Izrael przeciwko futrom Indie: Kłopot z nazwami. Mleko roślinne to "nie jest mleko"? Koronawirus groźny dla 26 gatunków zwierząt – nowe ustalenia

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej

Izrael przeciwko futrom

Wykorzystywanie futer i skór w modzie jest niemoralne – mówi izraelska minister ochrony środowiska.

czytaj więcej

Indie: Kłopot z nazwami. Mleko roślinne to "nie jest mleko"?

Jak się okazuje, nie tylko w Unii Europejskiej nazwy produktów typu „burger sojowy” czy „mleko owsia…

czytaj więcej

Koronawirus groźny dla 26 gatunków zwierząt – nowe ustalenia

Naukowcy uważają, że nawet 26 gatunków ssaków może być podatnych na zakażenie i rozwój COVID-19.

czytaj więcej
Facebook