Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

czerwiec 30 2020

Paul McCartney mówi, że jego urodzinowym życzeniem jest, aby wszyscy przestali jeść zwierzęta.

fot. pikist.com/

Kultowy muzyk, który 18 czerwca obchodził swoje 78. urodziny, wyraził swoją prośbę na blogu wegańskiej organizacji charytatywnej PETA. We wpisie muzyk wzywa fanów do obejrzenia słynnego filmu, który nakręcił wraz z PETA prawie 10 lat temu, zatytułowanego Szklane ściany.

Wideo, które obejrzało ponad 20 milionów ludzi, pokazuje że „dziesiątki tysięcy kurcząt i indyków jest uwięzionych w brudnych szopach, że świnie są często przytomne, gdy podrzyna się im gardła i że ryby wyciąga się z ich morskich domów i dusi się na pokładach łodzi rybackich”.

„Pokój na ziemi”

– Na urodziny chciałbym tylko pokoju na ziemi – w tym dla zwierząt – powiedział McCartney. – Dlatego w tym roku zachęcam fanów do obejrzenia filmu, który stworzyłem wraz z organizacją PETA, zatytułowanego „Szklane ściany”. Nazwaliśmy go w ten sposób, ponieważ gdyby rzeźnie miały szklane ściany, kto chciałby jeść mięso? Film został upubliczniony dokładnie 10 lat temu. Od tego czasu opinia publiczna w końcu zaczęła przyglądać się temu, co dzieje się w przemyśle mięsnym, a popyt na wegańskie jedzenie jest niesamowity. Niezależnie od tego, czy martwisz się chorobami rozwijającymi w rzeźniach, zwierzętami, które niepotrzebnie i potwornie cierpią, czy katastrofalnym wpływem przemysłu mięsnego na nasze środowisko, obejrzyj ten krótki film i prześlij go przyjaciołom. Dziękuję.

COVID-19

Według PETA wideo służy jako przypomnienie społeczeństwu niebezpieczeństw związanych z wykorzystywaniem zwierząt, zwłaszcza teraz, kiedy świat jest opanowany przez pandemię COVID-19, chorobę odzwierzęcą, o której powszechnie uważa się, że pochodzi z mokrego rynku w Wuhan w Chinach.

McCartney mówił o mokrych rynkach na początku tego roku, nazywając je „średniowiecznymi” i wzywając do ich zakazu. Według dziennika “The Guardian”, McCartney powiedział amerykańskiemu prezenterowi radiowemu Howardowi Sternowi:

– Naprawdę mam nadzieję, że będzie to oznaczać, że chiński rząd powie: „OK, chłopaki, naprawdę musimy bardziej przestrzegać higieny”. Spójrzmy prawdzie w oczy, jedzenie nietoperzy jest trochę średniowieczne. Nie byłoby tak źle, gdyby to jedyna rzecz, o jaką można obwiniać te mokre rynki. Wygląda na to, że także o Sars, ptasią grypę, wszelkiego rodzaju inne rzeczy, które nas dotknęły… i po co to wszystko? Dla tych dość średniowiecznych praktyk. Chińczycy muszą rozwiązać ten problem. Może to prowadzić do [zmiany]. Jeśli tak się nie stanie, nie wiem, co może się wydarzyć… Kiedy bierze się pod uwagę nieprzyzwoitość niektórych rzeczy, które się tam dzieją i co z tego wynika, równie dobrze mogłyby to być bomby atomowe. To wpływa na cały świat. Rozumiem, że częścią tego będzie: robili to od zawsze i są do tego przyzwyczajeni. Ale od zawsze istniało również niewolnictwo. W pewnym momencie trzeba powiedzieć niektórym rzeczom „dość”.