[wppb-login]

Justin Trudeau inwestuje w rośliny

Weronika Książek
czerwiec29/ 2020

Premier Kanady, Justin Trudeau ogłosił w ubiegłym tygodniu, że rząd kanadyjski zainwestuje ok. 100 mln dolarów w roślinny biznes.

Firma Merit Functional Foods, która to wsparcie otrzymała, zajmuje się produkcją wysokojakościowych białek roślinnych. Produkuje m.in. alternatywy dla mięsa i jajek oraz roślinne zamienniki nabiału. Dzięki dotacji rządowej ma się stać światowym liderem w dziedzinie białek roślinnych i stworzyć nowe miejsca pracy w swojej dziedzinie, która wyjątkowo prężnie się teraz rozwija. Dotacja pomoże sfinansować nowy zakład produkcji rolnej Merit Functional Foods o powierzchni 94 000 stóp kwadratowych, który ma działać w pełni do końca tego roku.

– Gdy ludzie na całym świecie zaczynają jeść więcej produktów roślinnych, mamy okazję połączyć innowacje w Kanadzie i na kanadyjskich uprawach oraz możliwość stworzenia nowych, dobrze płatnych miejsc pracy – mówi Trudeau.

Premier Kanady zamierza wykorzystać 100 proc. nakładów kanadyjskich oraz wspierać rolników produkujących rzepak i żółty groszek, które są wykorzystywane w produktach firmy Merit.

W swoim przemówieniu Trudeau podkreślił, że rząd wcześniej inwestował w roślinny i przyjazny weganom rozwój żywności i napojów, w tym 150 mln USD (110 mln USD) w farmy białek pochodzenia roślinnego w 2018 r. Teraz jednak branża wegańska doświadcza jednak bezprecedensowego wzrostu.

To wspaniałe, że wspieranie rozwoju przemysłu całkowicie wegańskiego będzie jednocześnie stanowiło możliwość rozwoju kanadyjskiego rolnictwa! Miejmy nadzieję, że Kanada wyznaczy nowy trendy w rolnictwie na świecie!

AB

Featured
Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu! Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką

Jak donoszą media, załoga polskiego jachtu „Pszczółka” pomogła delfinowi zaplątanemu w sieć rybacką …

czytaj więcej

Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta

Spełnia się sen wielu wegan: podczas konferencji Plant-Powered Perspectives analityczka z firmy Mint…

czytaj więcej

Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony

Organizacja BirdLife opublikowała raport, z którego wynika, że populacje europejskich ptaków kurczą …

czytaj więcej

Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa

Według danych Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia, cytowanych przez portal Noizz, mamy powody do…

czytaj więcej

Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu!

Youtube i Google wypowiedziały wojnę fake newsom dotyczącym zmian klimatycznych. Uniemożliwią monety…

czytaj więcej

Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

8 października, w Światowy Dzień Ośmiornicy fundacja Compassion Polska publikuje swój raport „Przemy…

czytaj więcej
Facebook