[wppb-login]

Justin Trudeau inwestuje w rośliny

Weronika Książek
Czerwiec29/ 2020

Premier Kanady, Justin Trudeau ogłosił w ubiegłym tygodniu, że rząd kanadyjski zainwestuje ok. 100 mln dolarów w roślinny biznes.

Firma Merit Functional Foods, która to wsparcie otrzymała, zajmuje się produkcją wysokojakościowych białek roślinnych. Produkuje m.in. alternatywy dla mięsa i jajek oraz roślinne zamienniki nabiału. Dzięki dotacji rządowej ma się stać światowym liderem w dziedzinie białek roślinnych i stworzyć nowe miejsca pracy w swojej dziedzinie, która wyjątkowo prężnie się teraz rozwija. Dotacja pomoże sfinansować nowy zakład produkcji rolnej Merit Functional Foods o powierzchni 94 000 stóp kwadratowych, który ma działać w pełni do końca tego roku.

– Gdy ludzie na całym świecie zaczynają jeść więcej produktów roślinnych, mamy okazję połączyć innowacje w Kanadzie i na kanadyjskich uprawach oraz możliwość stworzenia nowych, dobrze płatnych miejsc pracy – mówi Trudeau.

Premier Kanady zamierza wykorzystać 100 proc. nakładów kanadyjskich oraz wspierać rolników produkujących rzepak i żółty groszek, które są wykorzystywane w produktach firmy Merit.

W swoim przemówieniu Trudeau podkreślił, że rząd wcześniej inwestował w roślinny i przyjazny weganom rozwój żywności i napojów, w tym 150 mln USD (110 mln USD) w farmy białek pochodzenia roślinnego w 2018 r. Teraz jednak branża wegańska doświadcza jednak bezprecedensowego wzrostu.

To wspaniałe, że wspieranie rozwoju przemysłu całkowicie wegańskiego będzie jednocześnie stanowiło możliwość rozwoju kanadyjskiego rolnictwa! Miejmy nadzieję, że Kanada wyznaczy nowy trendy w rolnictwie na świecie!

AB

Featured
Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje Izrael przeciwko futrom

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej

Izrael przeciwko futrom

Wykorzystywanie futer i skór w modzie jest niemoralne – mówi izraelska minister ochrony środowiska.

czytaj więcej
Facebook