[wppb-login]

Justin Trudeau inwestuje w rośliny

Weronika Książek
Czerwiec29/ 2020

Premier Kanady, Justin Trudeau ogłosił w ubiegłym tygodniu, że rząd kanadyjski zainwestuje ok. 100 mln dolarów w roślinny biznes.

Firma Merit Functional Foods, która to wsparcie otrzymała, zajmuje się produkcją wysokojakościowych białek roślinnych. Produkuje m.in. alternatywy dla mięsa i jajek oraz roślinne zamienniki nabiału. Dzięki dotacji rządowej ma się stać światowym liderem w dziedzinie białek roślinnych i stworzyć nowe miejsca pracy w swojej dziedzinie, która wyjątkowo prężnie się teraz rozwija. Dotacja pomoże sfinansować nowy zakład produkcji rolnej Merit Functional Foods o powierzchni 94 000 stóp kwadratowych, który ma działać w pełni do końca tego roku.

– Gdy ludzie na całym świecie zaczynają jeść więcej produktów roślinnych, mamy okazję połączyć innowacje w Kanadzie i na kanadyjskich uprawach oraz możliwość stworzenia nowych, dobrze płatnych miejsc pracy – mówi Trudeau.

Premier Kanady zamierza wykorzystać 100 proc. nakładów kanadyjskich oraz wspierać rolników produkujących rzepak i żółty groszek, które są wykorzystywane w produktach firmy Merit.

W swoim przemówieniu Trudeau podkreślił, że rząd wcześniej inwestował w roślinny i przyjazny weganom rozwój żywności i napojów, w tym 150 mln USD (110 mln USD) w farmy białek pochodzenia roślinnego w 2018 r. Teraz jednak branża wegańska doświadcza jednak bezprecedensowego wzrostu.

To wspaniałe, że wspieranie rozwoju przemysłu całkowicie wegańskiego będzie jednocześnie stanowiło możliwość rozwoju kanadyjskiego rolnictwa! Miejmy nadzieję, że Kanada wyznaczy nowy trendy w rolnictwie na świecie!

AB

Komentarze

Featured
Weganie = introwertycy? Mięso do lamusa! Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt Plantcraft: wegańskie mięso z bananów Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Weganie = introwertycy?

Badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Nauk Humanistycznych i Mózgu Maxa Plancka oraz Sz…

czytaj więcej

Mięso do lamusa!

Patrick Brown, szef Impossible Foods, wieszczy rychły koniec ery mięsnej. Według założyciela koncern…

czytaj więcej

Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt

Autorzy nowej, popartej przez lekarzy białej księgi twierdzą, że od 1900 roku „większość, jeśli nie …

czytaj więcej

Plantcraft: wegańskie mięso z bananów

Węgierski startup Plantcraft stworzył gamę bezmięsnych wędlin i pasztetów z zielonych bananów (to po…

czytaj więcej

Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów

Lokalne organizacje prozwierzęce świętują sukces: po 15 latach obserwacji zagrożonej populacji jagua…

czytaj więcej

Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Paul McCartney mówi, że jego urodzinowym życzeniem jest, aby wszyscy przestali jeść zwierzęta.

czytaj więcej
Facebook