[wppb-login]

Kolumbia nie chce testować na zwierzętach

Weronika Książek
czerwiec22/ 2020

Kolumbia ma szansę dołączyć do grona krajów, które nie zgadzają się na okrucieństwo testowania kosmetyków na zwierzętach. W ubiegłym tygodniu kolumbijski senat niemal jednogłośnie zagłosował za przyjęciem ustawy zakazującej testów.

Ameryka Łacińska wyraźnie zmierza w stronę polityki cruelty free – od 2016 roku z zamiarem wprowadzenia zakazu testów na zwierzętach nosi się Chile, a przeprowadzony w sierpniu 2019 r. w Brazylii sondaż wskazuje na rosnącą dezaprobatę społeczeństwa wobec tej praktyki – aż 75 proc. badanych potwierdziło, że fakt testowania kosmetyku na zwierzętach stanowi istotną informację dla podjęcia decyzji o jego zakupie. Debata na ten temat w Kolumbii rozpoczęła się na dobre dwa lata temu, a w ubiegłym roku projekt ustawy został poparty przez Izbę Reprezentantów.

– Dzisiaj Kolumbia stała się lepszym i bardziej humanitarnym społeczeństwem – skomentował po głosowaniu współautor ustawy, Richard Aguilar – Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach pozwoli uniknąć cierpienia tysięcy czujących istot i doprowadzi do wynalezienia nowych metod badawczych.

Research do projektu dostarczyła organizacja Animal Defenders International (ADI), która współpracowała przy projekcie wraz z jego autorem z Izby Reprezentantów, Juanem Carlosem Losadą.

Przyjęcie ustawy wpłynie nie tylko na Kolumbię, ale również na inne kraje Sojuszu Pacyfiku, gdyż Kolumbia jest siedzibą wielu międzynarodowych firm, które obsługują rynki latynoamerykańskie.

Nowa ustawa ma zakazywać testowania na zwierzętach zarówno gotowych kosmetyków jak i ich składników. Jeśli prezydent Iván Duque Márquez ją podpisze, wejdzie w życie w 2024 r.

AB

Featured
Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu! Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

Polscy żeglarze uratowali delfina zaplątanego w sieć rybacką

Jak donoszą media, załoga polskiego jachtu „Pszczółka” pomogła delfinowi zaplątanemu w sieć rybacką …

czytaj więcej

Dzieje się: roślinna dieta dla masowego konsumenta

Spełnia się sen wielu wegan: podczas konferencji Plant-Powered Perspectives analityczka z firmy Mint…

czytaj więcej

Birdlife: co 5. gatunek ptaków w Europie zagrożony

Organizacja BirdLife opublikowała raport, z którego wynika, że populacje europejskich ptaków kurczą …

czytaj więcej

Raport: w Polsce rośnie sprzedaż roślinnych zamienników, spada sprzedaż mięsa

Według danych Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia, cytowanych przez portal Noizz, mamy powody do…

czytaj więcej

Koniec z zarabianiem na negowaniu zmian klimatu!

Youtube i Google wypowiedziały wojnę fake newsom dotyczącym zmian klimatycznych. Uniemożliwią monety…

czytaj więcej

Raport Compassion Polska w Światowy Dzień Ośmiornicy

8 października, w Światowy Dzień Ośmiornicy fundacja Compassion Polska publikuje swój raport „Przemy…

czytaj więcej
Facebook