[wppb-login]

Kolumbia nie chce testować na zwierzętach

Weronika Książek
Czerwiec22/ 2020

Kolumbia ma szansę dołączyć do grona krajów, które nie zgadzają się na okrucieństwo testowania kosmetyków na zwierzętach. W ubiegłym tygodniu kolumbijski senat niemal jednogłośnie zagłosował za przyjęciem ustawy zakazującej testów.

Ameryka Łacińska wyraźnie zmierza w stronę polityki cruelty free – od 2016 roku z zamiarem wprowadzenia zakazu testów na zwierzętach nosi się Chile, a przeprowadzony w sierpniu 2019 r. w Brazylii sondaż wskazuje na rosnącą dezaprobatę społeczeństwa wobec tej praktyki – aż 75 proc. badanych potwierdziło, że fakt testowania kosmetyku na zwierzętach stanowi istotną informację dla podjęcia decyzji o jego zakupie. Debata na ten temat w Kolumbii rozpoczęła się na dobre dwa lata temu, a w ubiegłym roku projekt ustawy został poparty przez Izbę Reprezentantów.

– Dzisiaj Kolumbia stała się lepszym i bardziej humanitarnym społeczeństwem – skomentował po głosowaniu współautor ustawy, Richard Aguilar – Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach pozwoli uniknąć cierpienia tysięcy czujących istot i doprowadzi do wynalezienia nowych metod badawczych.

Research do projektu dostarczyła organizacja Animal Defenders International (ADI), która współpracowała przy projekcie wraz z jego autorem z Izby Reprezentantów, Juanem Carlosem Losadą.

Przyjęcie ustawy wpłynie nie tylko na Kolumbię, ale również na inne kraje Sojuszu Pacyfiku, gdyż Kolumbia jest siedzibą wielu międzynarodowych firm, które obsługują rynki latynoamerykańskie.

Nowa ustawa ma zakazywać testowania na zwierzętach zarówno gotowych kosmetyków jak i ich składników. Jeśli prezydent Iván Duque Márquez ją podpisze, wejdzie w życie w 2024 r.

AB

Featured
Curry z dynią od Zakwasowni [VEGE premium] Aktywiści przypominają politykom o Piątce dla zwierząt Nowa wegańska skóra z grzybów Rusza sezon na dręczenie karpi. Co możesz zrobić? Raport: plastik zabija morskie zwierzęta! Mięso z probówki zjesz już "na mieście"

Curry z dynią od Zakwasowni [VEGE premium]

Dyniowy sezon nieubłaganie się kończy. W grudniu znajdziemy jeszcze na straganach dynię zwyczajną, o…

czytaj więcej

Aktywiści przypominają politykom o Piątce dla zwierząt

W centrum kilkunastu miast w Polsce aktywiści prozwierzęcy powiesili banery przypominające politykom…

czytaj więcej

Nowa wegańska skóra z grzybów

Też jesteście zmęczeni słuchaniem o tym, że produkty ze skóry naturalnej są bardziej ekologiczne niż…

czytaj więcej

Rusza sezon na dręczenie karpi. Co możesz zrobić?

W sklepach wielkopowierzchniowych zaczynają się pojawiać pierwsze baseny z żywymi karpiami. Co zrobi…

czytaj więcej

Raport: plastik zabija morskie zwierzęta!

Organizacja Oceana sporządziła raport na temat morskich ssaków i żółwi u amerykańskich wybrzeży: zeb…

czytaj więcej

Mięso z probówki zjesz już "na mieście"

The Chicken – tak nazywa się restauracja w Tel Awiwie, gdzie zamówić można „mięso” kurczaka sztuczni…

czytaj więcej
Facebook