[wppb-login]

Kolumbia nie chce testować na zwierzętach

Weronika Książek
Czerwiec22/ 2020

Kolumbia ma szansę dołączyć do grona krajów, które nie zgadzają się na okrucieństwo testowania kosmetyków na zwierzętach. W ubiegłym tygodniu kolumbijski senat niemal jednogłośnie zagłosował za przyjęciem ustawy zakazującej testów.

Ameryka Łacińska wyraźnie zmierza w stronę polityki cruelty free – od 2016 roku z zamiarem wprowadzenia zakazu testów na zwierzętach nosi się Chile, a przeprowadzony w sierpniu 2019 r. w Brazylii sondaż wskazuje na rosnącą dezaprobatę społeczeństwa wobec tej praktyki – aż 75 proc. badanych potwierdziło, że fakt testowania kosmetyku na zwierzętach stanowi istotną informację dla podjęcia decyzji o jego zakupie. Debata na ten temat w Kolumbii rozpoczęła się na dobre dwa lata temu, a w ubiegłym roku projekt ustawy został poparty przez Izbę Reprezentantów.

– Dzisiaj Kolumbia stała się lepszym i bardziej humanitarnym społeczeństwem – skomentował po głosowaniu współautor ustawy, Richard Aguilar – Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach pozwoli uniknąć cierpienia tysięcy czujących istot i doprowadzi do wynalezienia nowych metod badawczych.

Research do projektu dostarczyła organizacja Animal Defenders International (ADI), która współpracowała przy projekcie wraz z jego autorem z Izby Reprezentantów, Juanem Carlosem Losadą.

Przyjęcie ustawy wpłynie nie tylko na Kolumbię, ale również na inne kraje Sojuszu Pacyfiku, gdyż Kolumbia jest siedzibą wielu międzynarodowych firm, które obsługują rynki latynoamerykańskie.

Nowa ustawa ma zakazywać testowania na zwierzętach zarówno gotowych kosmetyków jak i ich składników. Jeśli prezydent Iván Duque Márquez ją podpisze, wejdzie w życie w 2024 r.

AB

Komentarze

Featured
Weganie = introwertycy? Mięso do lamusa! Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt Plantcraft: wegańskie mięso z bananów Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Weganie = introwertycy?

Badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Nauk Humanistycznych i Mózgu Maxa Plancka oraz Sz…

czytaj więcej

Mięso do lamusa!

Patrick Brown, szef Impossible Foods, wieszczy rychły koniec ery mięsnej. Według założyciela koncern…

czytaj więcej

Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt

Autorzy nowej, popartej przez lekarzy białej księgi twierdzą, że od 1900 roku „większość, jeśli nie …

czytaj więcej

Plantcraft: wegańskie mięso z bananów

Węgierski startup Plantcraft stworzył gamę bezmięsnych wędlin i pasztetów z zielonych bananów (to po…

czytaj więcej

Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów

Lokalne organizacje prozwierzęce świętują sukces: po 15 latach obserwacji zagrożonej populacji jagua…

czytaj więcej

Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Paul McCartney mówi, że jego urodzinowym życzeniem jest, aby wszyscy przestali jeść zwierzęta.

czytaj więcej
Facebook