[wppb-login]

Zapraszamy na Joga Festiwal w Wierchomli!

Weronika Książek
czerwiec09/ 2020

W sierpniu ponownie spotykamy się w Wierchomli na Joga Festiwalu! Festiwal będzie trwał 7 dni i zakończy się VIII Górskim Maratonem Jogi. Impreza odbędzie się 16-23 sierpnia 2020 r. Zapisy już trwają.

Czym jest Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi?

To największa otwarta impreza jogowa w Polsce, która od lat przyciąga zarówno doświadczonych, jak i początkujących jognów. W tym roku na uczestników czeka aż siedem dni warsztatów jogi, prowadzonych przez znakomitych nauczycieli: Wiktora Morgulca, Katarzynę Enerlich, Agnieszkę Lasotę, która poprowadzi zajęcia dla dzieci, Hanię Gryzińską, Anię Ryczek, Kasię Marcinkowską, Michała Kudzię i Włodka Łagodzkiego. W czasie trwania Festiwalu będzie można poznać i poćwiczyć wiele rodzajów jogi, m.in. jogę funkcjonalną, dynamiczną, Yin Jogę, jogę kręgosłupa, hormonalną, klasyczną indyjską jogę Sivanada, Aerial Jogę, Maha Jogę i Vinyasa Jogę. Będą to ćwiczenia wzmacniające ciało, regulujące oddech, poprawiające koncentrację i uwalniające od stresu.

Joga Festiwal to również niezwykle ciekawe warsztaty i prelekcje dotyczące, ogólnie mówiąc, zdrowego trybu życia. Będą to m.in.: pokazy naturalnego anti-agingu twarzy, ćwiczenia oddechowe, warsztaty kosmetyczne i zielarskie. Będzie o aromaterapii i terapii kolorem oraz, tradycyjnie, koncert mis i gongów tybetańskich, prowadzony przez Adama Lisa.

Ambasadorami tegorocznego Festiwalu są: Żaneta Geltz, Katarzyna Enerlich, Iwona Guzowska oraz dr n.med. Danuta Myłek.
Zabierzcie dzieci – one uwielbiają jogę

Jak co roku Organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje dla najmłodszych. Animacje w plenerze dla małych odkrywców z Iwoną Guzowską oraz świetnie prowadzone zajęcia z jogi. Agnieszka Lasota z pewnością zrobi z małych uczestników zapalonych joginów!
Maraton Jogi – wyzwanie, które można podjąć!

Maraton, czyli „108 Powitań Słońca”, prowadzony jest przez Wiktora Morgulca, doświadczonego trenera jogi oraz właściciela największego i najstarszego w Polsce portalu o jodze: www.joga-joga.pl. W Maratonie zawsze biorą udział niemal wszyscy uczestnicy Festiwalu. Po tygodniu intensywnej praktyki nie jest on straszne ani małym, ani dużym. Najstarsza uczestniczka ukończyła go po 80. roku życia! – mówi koordynatorka Magdalena Mroczka.

Czym dokładnie jest Górski Maraton Jogi?

Asany (pozycje) wykonujemy w tym samym czasie, ale każdy pracuje sam nad sobą. Ci, którzy zaczęli chodzić na jogę, bo marzyło im się stać bardziej wygimnastykowanym, stanąć na głowie, czy zrobić spektakularnego żurawia, szybko odkrywają, że joga uczy pokory. Pokazuje, że warto iść jej ścieżką w spokoju oraz skupieniu, bo liczy się droga, a nie cel. – wyjaśnia Wiktor Morgulec.

Górski Maraton Jogi w Wierchomli to wspólne wykonywanie ćwiczeń z przepięknymi krajobrazami Beskidu Sądeckiego w tle. Towarzyszy mu idea zwolnienia, refleksji i zwrócenia uwagi zarówno do wewnątrz, jak i skierowanie pozytywnej intencji na zewnątrz. Rejestracja oraz udział w samym Maratonie są bezpłatne.
Organizatorzy zachęcają do pobrania nieodpłatnych ćwiczeń, które pozwolą lepiej przygotować się do Maratonu: tutaj

Organizatorami Festiwalu są:

  • ***Hotel Wierchomla Ski & SPA Resort –
  • portal Joga-Joga.pl – pierwszy ogólnopolski serwis internetowy o tematyce poświęconej jodze i zdrowemu stylowi życia

 

Więcej informacji: Magdalena Mroczka, tel. 513 027 059; e-mail: magdalena.mroczka@wierchomla.com.pl

A tak było w ubiegłym roku:

Featured
Mięsożerca promujący dania roślinne. Hit czy kit? Jaką żywność roślinną wybierają Polacy? Food trendy: wegańskie jedzenie będzie podbijać restauracje w 2022 Roślinny kurczak od Beyonda w KFC - nie dla wegan? UE w 2022 roku stawia na promocję diety roślinnej Veganzone: platforma społecznościowa dla wegan!

Mięsożerca promujący dania roślinne. Hit czy kit?

Promocja Veganuary, w której wziął udział portal Pyszne, zapraszając rapera Peję, wywołała kontrower…

czytaj więcej

Jaką żywność roślinną wybierają Polacy?

Jak wskazuje ProVeg Polska, w naszym kraju obecnie najszybciej rozwija się sektor zamienników ryb i …

czytaj więcej

Food trendy: wegańskie jedzenie będzie podbijać restauracje w 2022

„Raport Food Trendów” redakcji Food Service nie pozostawia złudzeń: roślinne jedzenie wchodzi na sta…

czytaj więcej

Roślinny kurczak od Beyonda w KFC - nie dla wegan?

Beyond Fried Chicken czyli roślinne nuggetsy na razie sprzedawane mają być tylko w USA w ponad 4 tys…

czytaj więcej

UE w 2022 roku stawia na promocję diety roślinnej

Jak informuje Proveg, polityka promocyjna Unii Europejskiej w 2022 ma kręcić się wokół zachęcania do…

czytaj więcej

Veganzone: platforma społecznościowa dla wegan!

Porady, przepisy, polecenia lokali gastronomicznych, ciekawe wydarzenia i zawieranie znajomości – cz…

czytaj więcej
Facebook