[wppb-login]

Akcja Sprzątanie Świata Polska 2020 – przyłączysz się?

Weronika Książek
Maj27/ 2020

28 maja w Warszawie odbędzie się prestart wrześniowej akcji wielkiego sprzątania. Do udziału serdecznie zachęcamy!

„28 maja,na warszawskim Targówku, po wysprzątaniu terenu przy Kanale Bródnowskim,rozpoczniemy oficjalne odliczanie do Wielkiego Finału sztandarowej Akcji Fundacji Nasza Ziemia, która jak zawsze odbędzie się w trzeci weekend września. Sprzątać będziemy
w zgodzie z każdym obowiązującym w tym czasie obostrzeniem i z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego” – czytamy w informacji prasowej Fundacji Nasza Ziemia. Wcześniej, w dniach 26 i 27 maja, aktywiści sprzątali również w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim.

Start sprzątania o 10.00, o 13.00 briefing prasowy. Gośćmi specjalnymi będą: Ewelina Flinta (opowie o swoim koncercie planowanym na wielki finał akcji), Katarzyna Gubała (odbierze odznaczenie Ambasadorki Sprzątania Świata) i Michał Dąbrowski (współzałożyciel Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, podpowie jak prawidłowo segregować odpady, skąd czerpać aktualną wiedzę, jakie znaczenie ma segregacja w prawidłowym gospodarowaniu plastikiem.

Szczegóły akcji znajdziecie tutaj:

„Jak pokazują badania w Polsce i na świecie zużywamy ogromne ilości plastiku, poczynając od jednorazowych foliówek po plastikowe butelki, słomki, kubki czy opakowania.Znikoma też wydaje się nasza wiedza na temat plastiku w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o na przykład jego prawidłowy recykling. Postanowiliśmy więc, aby Sprzątanie świata – Polska 2020 przeprowadzić pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję. W czasie od startu do Wielkiego Finału Akcji we wrześniu będziemy zachęcać Polaków, inspirować i motywować do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych. Dodatkowo, w czasie majowego PreStartu wybrzmi komunikat związany z plastikiem i czasem pandemii koronawirusa. Chcemy pokazać, że plastik jest ważnym i potrzebnym surowcem. W czasie pandemii korzystamy chociażby z opakowań jednorazowych czy rękawic. Bo życie i zdrowie człowieka są i zawsze będą priorytetem. Jednak warto równolegle z rozwagą i troską postępować tak, by chronić środowisko naturalne. Starać się zdobywać potrzebną do tego wiedzę i ją stosować. 3 sprzątania w prezencie dla Matki Ziemi” – informują organizatorzy akcji.

Komentarze

Featured
Weganie = introwertycy? Mięso do lamusa! Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt Plantcraft: wegańskie mięso z bananów Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Weganie = introwertycy?

Badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Nauk Humanistycznych i Mózgu Maxa Plancka oraz Sz…

czytaj więcej

Mięso do lamusa!

Patrick Brown, szef Impossible Foods, wieszczy rychły koniec ery mięsnej. Według założyciela koncern…

czytaj więcej

Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt

Autorzy nowej, popartej przez lekarzy białej księgi twierdzą, że od 1900 roku „większość, jeśli nie …

czytaj więcej

Plantcraft: wegańskie mięso z bananów

Węgierski startup Plantcraft stworzył gamę bezmięsnych wędlin i pasztetów z zielonych bananów (to po…

czytaj więcej

Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów

Lokalne organizacje prozwierzęce świętują sukces: po 15 latach obserwacji zagrożonej populacji jagua…

czytaj więcej

Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Paul McCartney mówi, że jego urodzinowym życzeniem jest, aby wszyscy przestali jeść zwierzęta.

czytaj więcej
Facebook